/
  • Panele słoneczne do fotowoltaiki. Wszystko o bateriach i ogniwach słonecznych

   Panele słoneczne to urządzenia montowane na elewacji zewnętrznej budynku w celu przejmowania promieniowania słonecznego. Panele zbudowane są z pierwiastków tj. krzem, german czy selen. Możemy rozróżnić dwa rodzaje baterii słonecznych – mono i polikrystaliczne. Monokrystaliczne wykonane są z monokrystalicznego krzemu i charakteryzują się czarnym kolorem. Analogicznie panele polikrystaliczne wykonane są z polikrystalicznego krzemu i są kolory niebieskiego. Panele monokrystaliczne są wydajniejsze.

   Nasza firma proponuje Państwu baterie słoneczne o różnej mocy (od 5W do 260W), różnych rozmiarów, dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych. Te o niewielkich rozmiarach świetnie sprawdzają się przy oświetleniu LED, ładowaniu telefonów komórkowych, czy laptopów. Co ważne tego typu rozwiązania to świetna opcja dla osób lubiących podróże. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom i wadze, doskonale nadają się do kamperów, przeczep kempingowych czy łodzi.

   Te o większych rozmiarach dedykowane są do systemów wykorzystujących akumulatory żelowe. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie chcemy wykorzystać energię, a nie jest możliwe pozyskanie jej z sieci np. domki letniskowe.

   Nasza oferta obejmuje również baterie solarne dedykowane do sieci ON-GRID, czyli pracujących w systemie autonomicznym, poza siecią energetyczną. Doskonale sprawdzają się w dużych systemach, wymagających cyklicznej pracy na co dzień.

   Wszystkie oferowane przez nas moduły fotowoltaiczne posiadają długi okres gwarancji. Ich praca przewidziana jest na 25 lat, po czym tracą tylko 20% swojej nominalnej mocy!

   Ceny baterii słonecznych

   Obecnie baterie i panele słoneczne można nabyć w bardzo zróżnicowanych cenach, wszystko zależy od jakości rodzaju komponentów z jakich są zbudowane. Najdroższą cenę mają monokrystaliczne panele słoneczne, ale są również najbardziej wydajne. Tańsze baterie polikrystaliczne mają już mniejszą moc, ale są bardzo często wykorzystywane do instalacji prosumenckich.

   Ceny baterii słonecznych mogą się wahać w różnych granicach, najlepiej zadzwonić na jeden z naszych telefonów kontaktowych. Nasz specjalista doradzi jakie rozwiązanie jest dla Państwa najlepsze i najkorzystniejsze.

   Opinie o panelach słonecznych

   Oczywiście panele słoneczne i fotowoltaika cieszy się bardzo różnymi opiniami, którem możemy spotkać na wielu forach internetowych. Jednak, aby dowiedzieć się opinii i informacji ze sprawdzonych źródeł należy skontaktować się ze sprawdzoną firmą i instalatorem baterii słonecznych, który obliczy jakiej wielkości system będzie najlepszy dla naszego domu.

   Najczęściej negatywnie opinie rodzą się z nieporozumień. Głównym problemem, który sprawia, że klient jest niezadowolony z posiadanej instalacji fotowoltaicznej jest niepoprawna instalacja paneli i osprzętu, źle wyliczony projekt lub źle dobrany sprzęt. Kluczem do zadowolenia i oszczędności przy instalacji systemu fotowoltaicznego to dobranie profesjonalnej firmy, która kompleksowo zajmie się wszystkimi aspektami tematu paneli słonecznych.

   Panele solarne do fotowoltaiki na dach

   Panele solarne do fotowoltaiki często montowane są na dachach domów, oraz budynków firm i organizacji. Fotoogniwa słoneczne produkuje się z materiałów półprzewodnikowych. Najczęściej stosuje się krzem, german lub selen. Ogniwa słoneczne z krzemu mają napięcie nominalne około 0,5 wolta. Łącząc ogniwa słoneczne szeregowo otrzymujemy baterię słoneczną czyli panel solarny. W zależności od stosowania używa się różną ilość ogniw.

   Baterie fotowoltaiczne

   Baterie fotowoltaiczne to inna nazwa na ogniwa fotowoltaiczne zwane również panelami słonecznymi. Baterie fotowoltaiczne stosowane są w głównej mierze jako trwałe i niezawodne źródła energii. Zbudowane są z elementów półprzewodnikowych, w których następuje konwersja energii pobranej z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Do tworzenia energii elektrycznej wykorzystuje się zjawisko fotowoltaiczne. Pierwszy raz takie zjawisko zaobserwowano już w 1839 roku ale musiało minąć jeszcze dużo ponad sto lat by zaczęto używać tej technologii na co dzień.

   Ogniwa słoneczne – czy warto?

   W 2014 roku Fundacja Banku Ochrony Środowiska przeprowadziła prosty test, który miał za zadanie wykazać czy instalacja ogniw słonecznych jest opłacalna. Do testów wykorzystano instalację domową o typowej mocy stosowanej w Polsce – pięciu kilowatów. Typowo instalacja o takiej mocy może pokryć nawet dziewięćdziesiąt procent zapotrzebowania na energię klasycznej czteroosobowej polskiej rodziny. Wyliczono, że w skali roku oszczędność wynikająca z założenia instalacji to prawie trzysta złotych, a instalacja może zwrócić się już w kilka lat.