• Baterie słoneczne

  panele słoneczne

  Baterie słoneczne – prąd na własne potrzeby

  panele słoneczneEnergia elektryczna wyprodukowana przez panele słoneczne może być wykorzystywana na własne potrzeby użytkownika. System taki nie jest skomplikowany, a jego typ będzie zależał od charakterystyki korzystania z prądu w budynku. Moduły fotowoltaiczne świetnie sprawdzają się również w pojazdach turystycznych takich jak kampery czy przyczepy kempingowe oraz na łodziach i jachtach. Zapewniają stały dostęp do energii elektrycznej kiedy nie jest ona produkowana przez silnik pojazdu.

  Prąd zużywany na bieżąco

  Oczywiście energie pozyskaną z baterii słonecznych czyli tzw. zestawów fotowoltaicznych można wykorzystywać na bieżąco w zakresie jej zapotrzebowania. System ten pozwoli na znaczne obniżenie rachunków za prąd z sieci, który będzie wykorzystywany jedynie w przypadku, gdy baterie nie wyrabiałyby z produkcją energii na nasze bieżące potrzeby.

  „Magazynowanie” energii w akumulatorach

  Decydując się na inwestycję w energie niekonwencjonalną musimy liczyć się z tym, że energie, którą wyprodukujemy będzie przetrzymywana w specjalnie do tego celu przygotowanych akumulatorach.Wynika to z tego, że zazwyczaj od poniedziałku do piątku, w ciągu dnia, gdy słońca jest najwięcej zapotrzebowanie na prąd w domu jest najmniejsze. Domownicy z reguły w tych godzinach przebywają poza domem; najczęściej w szkole lub pracy.Natomiast zużycie energii elektrycznej jest zdecydowanie większe rano oraz po południu i wieczorem. Wtedy z kolei słońca jest dużo mniej.

  Ceny baterii słonecznych mogą się wahać w różnych granicach, najlepiej zadzwonić na jeden z naszych telefonów kontaktowych. Nasz specjalista doradzi jakie rozwiązanie jest dla Państwa najlepsze i najkorzystniejsze.

  Firma ViTiS IT jest głównym dystrybutorem paneli słonecznych na terenie Polski serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu pod numerem telefonu 22 632-66-94 oraz do odwiedzenia naszego oficjalnego sklepu!