Forum fotowoltaika

Please or Register to create posts and topics.

Jaka instalacja

Dzień dobry, zastanawiam się, jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej opłaca się do domu jednorodzinnego. Mój kolega polecił mi firmę Oze-Biomar, która wykonała mu całą w ekspresowym tempie i mówił, że naprawdę opłaca się zainwestować. Chciałbym jednak mieć jakąkolwiek wiedzę, zanim się zdecyduję

Generalnie jedyny rodzaj instalacji fotowoltaicznej jaki się opłata to instalacja ONGRID bezakumulatorowa. Ponadto teraz została przyjęta ustawa o dofinansowaniu instalacji fotowoltaicznych w wysokości 5 tyś zł dla każdego kto wybuduje taką instalację i przedstawi dokument zakupu oraz dokument świadczący o przyjęciu do zakładu energetycznego.

Ile energii zużywasz rocznie w kWh ?

Filip

 

Fotowoltaika to świetne rozwiązanie, sam mam założoną instalację już ponad rok i jestem z niej bardzo zadowolony. U mnie montażem zajęli się panowie z http://xxxxxxx myślę że, działają bardzo profesjonalnie

Filip : Nie spamujemy linkami reklamowymi na forum.

Dzień dobry,

właściwie wszystko zależy od tego, czy ma Pan możliwość podłączenia swojej instalacji fotowoltaicznej do sieci. Jeżeli tak, to faktycznie najbardziej opłaca się montaż instalacji on-grid. Nie musimy wówczas kupować akumulatora i oszczędzamy pieniądze na późniejszej jego wymianie. Oczywiście w wypadku, gdy chcemy zamontować instalację fotowoltaiczną na działce, która jest dosyć mocno oddalono od sieci, lepiej zdecydować się na instalację off-grid, niż wkładać pieniądze na kosztowne przyłączenie. Więcej informacji na temat instalacji on-grid i off-grid znajdzie Pan w tym artykule - usunięto Wymienione są tam zarówno wady i zalety obu rozwiązań. Zapraszamy do lektury!

 

Edit : linki reklamowe akceptujemy tylko w płatnych artykułach.

Ja akurat jestem w temacie bo niedawno zakładałem panele fotowoltaiczne ale u mnie zajęli się tym panowie z PV Projekt i to oni dobierali całą instalację