Rekordowa sprzedaż fotowoltaiki w styczniu.

Rekordowa sprzedaż fotowoltaiki w styczniu.

W obecnych czasach na dachach wielu budynków można coraz częściej spotkać panele słoneczne. I nic w tym dziwnego, gdyż każdy w pełni nowoczesny system fotowoltaiczny jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem pozwalającym na pozyskiwaniu darmowego prądu, który to jest wytwarzany przy pomocy energii słonecznej. Niezwykle zadowalający jest fakt, że styczeń tego roku należał do jednego z najlepszych miesięcy dla sektora PV pod względem wykonywanych instalacji.

Fotowoltaika – zadowalające wyniki ze stycznia 2020 roku

Rynek w naszym kraju wciąż nie zwalnia w kwestii montażu systemów fotowoltaicznych, bowiem z roku na rok przybywa coraz więcej osób zainteresowanych posiadaniem nowoczesnych oraz w pełni ekologicznych paneli słonecznych. Kilka dni temu Polskie Sieci Elektroenergetyczne powołując się na dane poszczególnych operatorów sieci dystrybucyjnych podały, że na koniec stycznia 2020 roku moc elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju wzrosła aż do 1472, 5 MW.

Wynik ten można uznać na w pełni zadowalający w porównaniu z danymi, które to zostały przekazane przez Polskie Sieci Energetyczne wraz z końcem 2019 roku, kiedy to było zainstalowane w fotowoltaice 1299, 6 MW. Porównując te istotne wyniki można bez wątpienia stwierdzić, że styczeń tego roku był najlepszym miesiącem w historii polskiego rynku fotowoltaicznego w kwestii wzrostu zainstalowanych mocy.

Fotowoltaika w styczniu

Ile systemów fotowoltaicznych zostało zainstalowanych w 2019 roku?

Rok 2019 pod względem rozwoju fotowoltaiki w naszym kraju również nie należy do najgorszych. Łącznie zostało bowiem zainstalowanych systemów o łącznej mocy wynoszącej niemalże 830 MW. Warto wiedzieć o tym, że moc nowo zainstalowanych elektrowni słonecznych w zestawieniu publikowanym przez PSE w grudniu ubiegłego roku zwiększyła się do wartości 113, 9 MW. Z kolei miesiąc wcześniej, a więc w listopadzie 2019 roku odnotowany przez Polskie Sieci Energetyczne wzrost wynosił 86, 7 MW. Analizując te istotne dane można stwierdzić, że w ubiegłym roku w skali jednego miesiąca w naszym kraju zostało przyłączanych do sieci w fotowoltaice zostało średnio około 69 MW.

Warto wiedzieć o tym, że największy wzrost zainstalowanych systemów PV w skali miesiąca zostało odnotowany przez Polskie Sieci Energetyczne w miesiącu lipiec, kiedy to wynik wynosił 116, 1 MW. Niemniej w pewnej mierze mógł on wynikać z opóźnienia w raportowaniu danych za miesiąc czerwiec, który to był ostatnim dzwonkiem na to, aby uruchomić te farmy fotowoltaiczne, które to zostały objęte wsparciem w wyniku aukcji przeprowadzonych w czerwcu 2017 roku.

Niezwykle istotny jest fakt, że pod koniec 2018 roku moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych znajdujących się Polsce wynosiła 471, 4 MW. Wynik ten oznaczał wzrost o 213, 4 MW, w porównaniu z końcem 2017 roku oraz o 302, 9 MW w porównaniu z grudniem 2016 roku.

Fotowoltaika w styczniu

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Elektrownia słoneczna stanowi korzystne rozwiązanie nie tylko dla właścicieli prywatnych domów, lecz także dla firm oraz gospodarstw rolnych.
Panele słoneczne zaliczają się bowiem do odnawialnych źródeł energii, któa to jest pozyskiwana z promieni słonecznych. Oznacza to więc, że fotowoltaika nie ingeruje w środowisko naturalne i w związku z tym nie powoduje jakichkolwiek szkód w przyrodzie.

Każda instalacja fotowoltaiczna jest w pełni bezpieczna, bowiem nie emituje ona jakichkolwiek szkodliwych substancji. Poszczególne ogniwa są bowiem wytwarzane ze specjalnych z płytek krzemowych, które to doskonale absorbują promienie słońca, które to następnie są wykorzystane do tworzenia darmowej oraz w pełni ekologicznej energii, którą to można wykorzystać na potrzeby gospodarstwa domowego.

I co najważniejsze zainstalowane panele fotowoltaiczne charakteryzują się bardzo ysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, są bardzo wydajne oraz potrafią służyć niezawodnie przez szereg długich lat.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.

four × two =