Najczęstsze błędy podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej

Najczęstsze błędy podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej

Wybierając instalację fotowoltaiczną, decydujemy się na wprowadzenie w życie dużej inwestycji. Dlatego też warto dobrze ją zaplanować, by uniknąć często popełnianych błędów. Aby instalacje fotowoltaiczne cieszyły długo i działały bezawaryjnie, konieczne jest dobre rozplanowanie całej inwestycji, wybranie odpowiedniej firmy, modułów oraz umiejscowienia czy wielkości całej instalacji. Dziś omawiamy, na co należy zwrócić uwagę i czego wystrzegać się podczas planowania takiej inwestycji. Wybierz firmę, która ma doświadczenie

Podstawowe błędy podczas wyboru fotowoltaikiPodejmując się inwestycji, jaką jest wprowadzenie instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu lub firmy, należy wybrać specjalistów, dla których fotowoltaika nie ma żadnych tajemnic. Warto w tym celu kierować się nie tylko opiniami, ale i portfolio firmy, która zajmuje się przygotowaniem projektu i montażem. Dzięki temu możemy prześledzić, czy firma jest w stanie wdrażać instalacje fotowoltaiczne w różnych warunkach i przystosowywać się do panujących w danym miejscu warunków.

Powierzchnie dachowe różnią się od siebie, dlatego inaczej będzie wyglądać instalacja na dachu pochyłym, a inaczej na dachu płaskim. W przypadku tego drugiego zamontowanie instalacji nie jest niemożliwe, będzie jednak przeprowadzone w zupełnie inny sposób ze względu na konieczność wyboru optymalnego kąta nachylenia całego zespołu modułów.

Dlatego też szczególnie w przypadku bardziej wymagających wdrożeń potrzebna będzie firma z odpowiednim doświadczeniem, zatrudniająca fachowców w swojej dziedzinie. Wszystko po to, byś swoją instalacją fotowoltaiczną mógł cieszyć się przez długi czas. Jedną z czołowych firm, stacjonującą we Wrocławiu jest firma Insun.

Odpowiednie panele fotowoltaiczne

Aby jak najdłużej cieszyć się efektami inwestycji, poza odpowiednią firmą musisz też wybrać odpowiednie materiały, z których będzie wykonana Twoja instalacja fotowoltaiczna. Nawet najlepsza firma, która zajmuje się montażem, nie sprawi, że instalacje fotowoltaiczne będą bezawaryjne i wytrzymałe, jeśli zdecydujesz się na materiały tańsze czy niższej jakości. W przypadku całej instalacji istotne jest bowiem, by wybrać elementy, które nie będą korodowały, będą stworzone z elementów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Warto również wybrać takie moduły, które są odpowiednio wydajne, by możliwie jak najbardziej zaspokoić nasze potrzeby.

Równie istotne są wszystkie elementy dodatkowe, które są wykorzystywane przy instalacjach fotowoltaicznych. Mowa tu o konstrukcji wsporczej, zwłaszcza w przypadku instalacji umieszczonej na płaskim dachu. Inwerter fotowoltaiczny również powinien nie budzić zastrzeżeń, ponieważ to jeden z kluczowych elementów tego typu instalacji.

Dzięki doborowi odpowiednich komponentów i materiałów wysokiej jakości, Twoja instalacja fotowoltaiczna może Ci służyć nawet przeszło 20 lat. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich elementów instalacji, które będą wytrzymałe, a ich dobra jakość pozwoli na długie użytkowanie. Właśnie z tego powodu instalacje fotowoltaiczne są tak niezawodne, bezawaryjne, bezobsługowe oraz długotrwałe.

Przewidywanie zapotrzebowania i montaż instalacji

Jeszcze przed samym montażem niezwykle istotną kwestią jest określenie faktycznego zapotrzebowania na energię dla firmy lub gospodarstwa domowego. Nie zawsze da się jednak sprawić, by wdrożona instalacja zagwarantowała całkowite zaspokojenie potrzeb użytkownika. Wiele zależy od możliwości wdrożenia samej instalacji – czy miejsce, w którym chcemy umieścić instalację, nadaje się do tego i czy energia generowana przez instalację umieszczoną w konkretnym miejscu będzie wystarczającą do zaspokojenia naszych potrzeb – nie bez znaczenia jest kąt nachylenia samej instalacji. Musi być on optymalny i wynosić około 30 do 35 stopni.

Dzięki temu panele fotowoltaiczne mogą jak najlepiej wykorzystać warunki pogodowe i najdłużej wykorzystywać nasłonecznienie w ciągu dnia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie każda instalacja będzie mogła wykorzystać ten najbardziej optymalny kąt ustawienia. To może nieść za sobą spadki wydajności, dlatego tak ważne jest optymalne umieszczenie każdej instalacji.

Podsumowując: na każdym etapie inwestycji, począwszy od jej planowania, a na montażu skończywszy, należy zachować czujność. Podstawowe błędy dotyczą wyboru firmy, która ma poprowadzić nas przez cały proces związany z instalacją paneli fotowoltaicznych. Dotyczą również wyboru tańszych materiałów lub złego umiejscowienia paneli, co nie pozwala na maksymalne wykorzystanie ich potencjału.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.

seven − 1 =