lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Ankieta na stronie.

W portalu jest ciekawa sonda - ankieta z pytaniem kiedy powinna zostać zlikwidowana energetyka węglowa w polsce. Chętnie podejmę dyskusję bo jestem zwolennikiem energetyki węglowej. Nie wierz w to żeby panele słoneczne czy jakieś wiatraki zastąpiły węgiel. Być może elektrownia atomowa ale na to w polsce raczej szansy nie mamy.

czyli jesteś też zwollenikiem efektu cieplarnianego i stałego podnoszenia temperatury aż do granić wytrzymałości ludzi. Owszem na raz nie da się ograniczyć całej emisji ale powinniśmy dążyć w tym kierunku. W tej chwili elektrownie atomowe są bardzo bezpieczne, w połączeniu z energetyką odnawialną może dawać to bardzo dobre efekty.

Na ta chwile co 10 lat zapotrzebowanie podwajało się plany na kolejne 10 lat to 4 krotne zwiększenie zapotrzebowania na energię awięc i emisji CO2. Powinniśmy robić wszystko co tylko możliwe w tyn kierunku aby ograniczać spalanie paliw stałych i płynnych.

Filip

ocieplenie klimatu ciągle postępuje nawet jeżeli zatrzymamy natychmiast emisje dwutlenku węgla to nie zatrzymamy efektu ocieplania klimatu i topnienia czap lodowych. Owszem jak zredukujemy wszystko do zaraz to za jakieś 300 - 400 lat będzie lepiej. Mnie tam już bez różnicy bo jestem na emeryturze 🙂

Emeryt

Wygodne podejście, ale warto też myśleć o przyszłych pokoleniach...