Forum fotowoltaika

Please or Register to create posts and topics.

Elektrownia z akumulatorem.

Każda elektrownia akumulatorowa składa się z podstawowych trzech komponentów. Panela słonecznego, regulatora ładowania oraz akumulatora. Panel słoneczny podłączony do regulatora przekazuje energię ze słońca gromadzi ją w akumulatorze. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z elektrowni słonecznej również nocą kiedy nie mamy dostępu do promieni słonecznych.

Do instalacji solarnej akumulatorowej możemy również podłączyć przetwornice napięcia i uzyskać zwykłe napięcie 230V takie jak w gniazdku sieciowym. Umożliwia to podłączenie np. ładowarki.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące elektrowni słonecznych akumulatorowych.

 

SunTrack
tel. 22 646 46 92

czy mogę prosić o wyjaśnienie różnicy między przetwornica napięcia z prądem sinusoidalnym a kwadratowym lub sinusoidą aproksymowaną. Zauważyłem, że te dwie ostatnie przetwornice są dużo tańsze a w zasadzie oferują taką samą moc.

Faktycznie masz racje przetwornice nie sinusoidalne są tańsze. Niestety na przetwornicach z sinusem aproksymowanym lub kwadratowym nie zbyt dobrze lub wcale nie działają urządzenia elektroniczne jak i również silniki.

Przebieg sinusoidalny napięcia oznacza, że prąd w przetwornicy będzie dokładnie taki sam jak w gniazdku elektrycznym i masz pewność, że wszystkie urządzenia elektryczne z komputerem włącznie podłączone do przetwornicy będą pracować poprawnie.

Przetwornice z prądem innym niż sinusoidalnym dedykowane są do urządzeń oporowych takich jak grzałka.

Joachim

Witam,

ja w ogóle przetwornic niesinusoidalnych bym nie polecał. Nawet nie zastawiał się na ich wyborem. Tylko czysty SINUS.

 

RO

owszem tanie przetwornice nie sinusoidalne z przebiegiem prostokątnym można polecić komuś kto używać jej będzie tylko do urządzeń oporowych takich jak grzałki czy piecyki lub farelki. Natomiast jeżeli ktoś chce użytkować urządzenia elektroniczne to faktycznie nie ma sensu nabywania takiej przetwornicy.

Najczęściej tego typu przetwornice uniemożliwiają uruchomienie urządzenia a jeżeli nawet to będzie ono funkcjonowało nie prawidłowo.

Filip

a co z falownikami z sinusem kwadratowym ?

kiedyś taki kupiłem na allegro bo było tanio, niestety pracowały z nim tylko wybrane sprzęty. Np telewizor nie chciał się uruchamiać i były z nim problemy.

Emeryt

dzięki za informację

Cytat z emeryt_z_kutna data 24 lipca 2019, 11:22

kiedyś taki kupiłem na allegro bo było tanio, niestety pracowały z nim tylko wybrane sprzęty. Np telewizor nie chciał się uruchamiać i były z nim problemy.

Emeryt

dlatego ja nie kupuje takich rzeczy na Allegro. Jak pójdziesz do sklepu to przynajmniej facet Ci powie wszystko i wyjaśni co i jak, a gdy sprzęt nie będzie spełniał swojej roli to bez problemu możesz zwrócić

No niestety allegro i inne podobne serwisu kuszą niskimi cenami. Niestety problemu z gwarancją lub pomocą techniczną sa poważne. Tak samo z jakością sprzętu bo wybierają najtańsze produkty.

Pamiętam kiedyś taka firma z pod łomianek nazwy nie wymienie sprzedawała panel 300W 36V z regulatorem PWM i sprzedawała to jako zestaw 12V a przy regulatorze 12V napięcie wejściowe nie może być większe niż 30V więc nic nie działało.

Filip