Forum fotowoltaika

Please or Register to create posts and topics.

Jak działa przetwornica napięcia.

Typowa przetwornica napięcia podłączona jest bezpośrednio do akumulatora. Najczęściej spotykanym napięciem akumulatorów jest 12V oraz 24V. Po podłączeniu do akumulatora przetwornica napięcią umożliwia zamianę energii z akumulatora na napięcie 230V przemienne takiej jak w gniazdku elektrycznym w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest podłączania wszystkich urządzeń domowych począwszy od lampki poprzez lodówkę na ektronarzędziach kończąc.

Warto wspomnieć, aby wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne działały poprawnie przetwornica napięcie powinna być wyposażona w napięcie czysto sinusoidalne.

Firma SunTrack.pl z przyjemnością odpowie na wszystkie Państwa pytania z zakresu przetwornic napięcia. Zapraszamy

SunTrack.pl
22 646 46 92

Więc jaka będzie najlepsza myśle o producencie ?

Na pewno należy wystrzegać się tanich urządzeń importowanych z chin bez markowych lub urządzeń pseudo producentów, którzy importuje te same urządzenia jednocześnie naklejając na nie swoje logo i przypisując sobie prawa producenta do nich.

Dobrym doradcą podczas zakupu przetwornicy napięcia jest jej waga. Czym niższa waga tym urządzenie będzie mniej wydajne i sprawne. Spowodowane jest to faktem, że najtańsze i zarazem najlżejsze przetwornice napięcia oparte są o lekkie tranzystory a te najwydajniejsze o transformatory, który w praktyce są bardzo ciężkie i drogie. W rezultacie przy transformatorze otrzymujemy zdecydowanie niższe straty energii elektrycznej i dożo lepszy przebieg sinusiody niż przy urządzeniach elektronicznych.

Filip