lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Jak działa przetwornica napięcia.

Typowa przetwornica napięcia podłączona jest bezpośrednio do akumulatora. Najczęściej spotykanym napięciem akumulatorów jest 12V oraz 24V. Po podłączeniu do akumulatora przetwornica napięcią umożliwia zamianę energii z akumulatora na napięcie 230V przemienne takiej jak w gniazdku elektrycznym w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest podłączania wszystkich urządzeń domowych począwszy od lampki poprzez lodówkę na ektronarzędziach kończąc.

Warto wspomnieć, aby wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne działały poprawnie przetwornica napięcie powinna być wyposażona w napięcie czysto sinusoidalne.

Firma SunTrack.pl z przyjemnością odpowie na wszystkie Państwa pytania z zakresu przetwornic napięcia. Zapraszamy

SunTrack.pl
22 646 46 92

Więc jaka będzie najlepsza myśle o producencie ?

Na pewno należy wystrzegać się tanich urządzeń importowanych z chin bez markowych lub urządzeń pseudo producentów, którzy importuje te same urządzenia jednocześnie naklejając na nie swoje logo i przypisując sobie prawa producenta do nich.

Dobrym doradcą podczas zakupu przetwornicy napięcia jest jej waga. Czym niższa waga tym urządzenie będzie mniej wydajne i sprawne. Spowodowane jest to faktem, że najtańsze i zarazem najlżejsze przetwornice napięcia oparte są o lekkie tranzystory a te najwydajniejsze o transformatory, który w praktyce są bardzo ciężkie i drogie. W rezultacie przy transformatorze otrzymujemy zdecydowanie niższe straty energii elektrycznej i dożo lepszy przebieg sinusiody niż przy urządzeniach elektronicznych.

Filip