Forum fotowoltaika

Please or Register to create posts and topics.

Panele słoneczne na dziłkę

Cześć wszystkim.

Jestem szcześliwą posiadaczką działki w pierwszym pasie "zabudowy" przy polski morzu. Zabudowy w nawiasie bo tej zabudowy robić niestety nie możemy. Nic co jest na stałe związane z gruntem. Tak samo my czyli właściciele takich działek nie mamy możliwości wykonania stałego przyłącza energetycznego więc skazani jesteśmy na agregat prądotwórczy lub jak to ostatnio modne na panele słoneczne.

Chciała bym się zwrócić z prośba o pomoc w doborze paneli słonecznych na moja działkę w domku typy holenderski. Chodź to bardziej domek drewniany bez fundamentów niż typowy holenderski.

Aktualnie nie posiadam ani akumulatora ani paneli słonecznych. Mam za to cichy i wydajny agregat honda. Wszystko było by ok gdybym stale nie musiała dolewać od niego paliwa a w związku z faktem, że mąż często wraca do Gdańska do pracy zostaje sama z dziećmi i nie mam dostępu do samochodu to nie mam też jak przywieźć paliwa kiedy się skończy. Dlatego też moje myśli kieruje w stronę elektrowni słonecznej na działkę.

Na działce posiadam mały telewizor, ładowarki do telefonów i komputerów, pompę do basenu, oświetlenie ledowe oraz mikrofalówkę. Chciała bym to wszystko zasilić z paneli słonecznych tak żebym w końcu nie musiała non stop słuchać warkotu agregatu prądotwórczego. Z góry dziękuje za pomoc.

Aga

My mamy panele słoneczne na dachu. Zastanawiałem się nad instalacją fotowoltaiczną kilka dobrych lat i teraz żałuje że nie zrobilem tego wcześniej. W kwestii doboru paneli warto skontaktować się ze sprawdzoną firmą, my zaufaliśmy chłopakom z pvprojekt.com i wszystko działa (i wygląda) jak należy.

Tu podobnie może administrator powinien to poczyścić.

Oczywiście, że panele fotowoltaiczne, najlepiej bifacjalne ( które z gruntowej instalacji zbiorą dodatkowe promienie odbite od ziemi ). A jeżeli na działce są elementy które mogę przysłaniać część paneli to najlepiej aby panele były Half-cut oraz podłączenie z optymalizacją ( wtedy każdy panel zbiera energię słoneczną niezależnie, co pozwala uniknąć spadku poboru energii słonecznej całej instalacji gdy jeden z paneli jest zacieniony ).

Green House Systems jest firmą specjalizującą się w odnawialnych źródłach energii. Nasza siedziba znajduje się w Zelewie w województwie pomorskim. Doświadczenie z zakresu odnawialnych źródeł energii zdobywamy od 2012 roku, nieustannie się rozwijając.