Elektrownie słoneczneFotowoltaika

LG moduły z Mikroinwerterem

Rynek fotowoltaiki nieustannie się rozwija. Niemal co roku wprowadzane są nowe moduły, mikrofalowniki, a także inne urządzenia zintegrowane z najnowocześniejszymi panelami słonecznymi. Najświeższe nowości pochodzą od koreańskiej grupy LG.

Niespełna przed rokiem grupa LG wprowadziła na rynek nowy moduł zintegrowany z mikrofalownikiem, NeON R Ace. Jego moc może wynosić do 380 W, a sprawność deklarowana jest na 22%. Obecnie swoim klientom LG proponuje kolejną nowość, moduł fotowoltaiczny serii LG NeON® 2 Ace. Nowy moduł składa się z 60 monokrystalicznych ogniw typu n. Jak zapewnia producent, moc tego modułu może osiągać nawet 365 W, a sprawność to aż 21,1%. W ofercie jest również zintegrowany z tym modułem mikrofalownik, którego moc wynosi 320 W, a sprawność to aż 97%. Nowy moduł posiada wymiary 1700 x 1016 x 40 mm oraz wagę 19,5 kg. Grupa LG daje 25 lat gwarancji na nowy moduł, a po upływie tego czasu moc modułu ma wynosić nie mniej niż 90% mocy początkowej

Dlaczego LG oferuje moduł i mniejszych parametrach?

Jak wyjaśnia koreańska grupa LG, w nowych modułach zastosowano mikrofalowniki opracowane przez LG Electronics. Poprzedni moduł opracowany był we współpracy z amerykańską firmą Enphase, która jest globalnym liderem na rynku mikrofalowników do fotowoltaiki. Najnowszy moduł jest zintegrowany z mikrofalownikiem, który wyprodukowany został już bez wsparcia globalnego lidera. Producent jest jednak pewien swoich modułów, dlatego też daje gwarancję produktową aż na 25 lat.

Moduły zintegrowane z mikrofalownikami

Grupa LG to tylko jedna z firm, które oferują moduły zintegrowane z mikrofalownikami. Inną firmą, która podjęła się współpracy z producentem Enphase jest niemiecki producent Sonnenstromfabrik. W modułach tej firmy mają być zastosowane najnowszej generacji mikrofalowniki Enphase IQ 7+, których maksymalna moc to 295 MVA, a zakres MPPT 27-45 V. Ich sprawność sięga 96,5%. Złożone są z 60 ogniw monokrystalicznych, których moc typu szyba-szyba wynosi nawet 320-330 Wp. Ma to być pierwszy taki moduł produkowany w Europie.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.