Regulator ładowania CM
Recenzje produktów

Regulator ładowania Phocos CM

Seria regulatorów CM firmy Phocos to ekonomiczne rozwiązanie dla systemów fotowoltaicznych o małej mocy. Regulator ten jest bardzo małych rozmiarów, kompaktowy ale oczywiście spełniający swoje funkcje. Regulatory z serii CM są regulatorami PWM z 2-stopniwym algorytmem ładowania, zapewniając tym samym równomierne naładowanie baterii.  Posiada on jedną diodę LED która sygnalizuje nam jak pracuję system. To co wyróżnia tą serię regulatorów od innych jest to że ma on jedynie możliwość podłączenia do niego paneli fotowoltaicznych oraz akumulatora. Nie posiada on wejścia które pozwala na podłączenie do niego obciążenia działającego na napięcie 12V, czyli obciążenie podłączamy  bezpośrednio do akumulatora.

                Regulator jest dedykowany do pracy w systemach 12V, współpracuje z akumulatorami żelowymi oraz AGM. Celem każdego z regulatorów jest ochrona akumulatora przed uszkodzeniem, przeładowaniem. Regulatory z serii CM oczywiście spełniają tą funkcję. Są przeznaczone do pracy w pomieszczeniach. Nie należy wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego lub montować w wilgotnych pomieszczeniach. Z tej serii dostępne są dwa rodzaje regulatorów: CM04 i CM10. Można więc zauważyć ze zostały one dedykowane systemom małej mocy. Dzięki swoim wymiarom będą doskonale sprawdzały się w systemach mobilnych, w łodziach czy kamperach. Ich kompaktowość jest ich ogromną zaleta. Regulatory CM są bardzo łatwe w instalacji, obsłudze i montażu. Charakteryzują się wysoką efektywnością oraz bardzo małym poborem własnym wynoszącym mniej niż 4mA.

                Regulatory CM przeznaczone są dla osób które cenią sobie urządzenia proste w obsłudze i bezawaryjne. Tak jak wszystkie urządzenia oferowane przez firmę Phocos regulatory te cechuje bardzo duża niezawodność.  Dzięki swoim rozmiarom doskonale sprawdzają się  w instalacjach mobilnych które zazwyczaj są małej mocy i muszą charakteryzować się jak najmniejszą wagą i zajmować jak najmniejszą ilość miejsca. Są one także bardzo często wybierane przez właścicieli łodzi czy kamperów, którzy dysponują małą ilością miejsca przeznaczoną dla instalacji fotowoltaicznej. Regulator ten będzie bardzo dobrym rozwiązaniem gdy cała instalacja zasilania na przykład w kamperze jest już wykonana i wszystkie odbiory podłączone są do akumulatora, wtedy system fotowoltaiczny z regulatorem CM bardzo dobrze spełni rolę doładowania akumulatora.

Review overview

Jakość8.5
Wykonanie9
Cena10
9.2

Summary

Leave a Response