regulator ECO-T-MPPT
Recenzje produktów

Regulator ładowania Phocos ECO-T-MPPT zwiększona wydajność ładownia

Regulator ładowania ECO-T-MPPT

            Regulator ładowania ECO-T-MPPT jest nowoczesnym wysoce wyspecjalizowanym regulatorem ładowania Niemieckiej firmy Phosoc. Firma ta specjalizuje się w projektowaniu urządzeń do systemów fotowoltaicznych. Produkowane przez nią regulatory są jednymi z najbardziej niezawodnych urządzeń, polecanych dla osób które cenią sobie komfort, niezawodność oraz Niemiecką precyzję. ECO-T-MPPT to regulator który zwiększa efektywność pracy całego systemu do 98%.  Jest przystosowany do pracy w systemach 12V i 24V, napięcie pracy systemu jest wykrywane automatycznie. Jeżeli w momencie uruchomienia, napięcie przekracza 18V kontroler ładowania jako napięcie systemu przyjmuję 24V. Jeżeli napięcie akumulatora nie mieści się w normalnym zakresie działania podczas uruchomienia, regulator będzie sygnalizował BŁĄD. Może on pracować z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi z elektrolitem płynnym oraz ołowiowo-kwasowymi z elektrolitem stałym (GEL, AGM). Dzięki zastosowaniu w tych regulatorach technologii MPPT zwiększają one szybkość ładowania akumulatorów, zwiększając efektywność działania paneli. Pozwalają na uzyskanie do 25% większej sprawności działania systemu zimą. W naszej strefie klimatycznej zastosowanie kontrolerów ładowania z modułem MPPT przynosi duże korzyści i pozwala na efektywna pracę naszych systemów fotowoltaicznych w okresie jesienno-zimowym kiedy tego słońca mamy mniej niż w drugiej połowie roku, chociaż by ze względu na to że dzień jest dużo krótszy. Dlatego bardzo uzasadnionym wydaje się, zastosowanie tego typu regulatora aby w jak największym (maksymalnym) stopniu wykorzystać słońce które wyjdzie zza chmur. Regulator ładowania ECO-T-MPPT ma wbudowaną sygnalizację LED-ową poprzez którą informuje nas o pracy całego systemu. W instrukcji kontrolera otrzymujemy spis wszystkich możliwości świecenia się wskaźników LED, w ten sposób w łatwy sposób rozszyfrujemy jak przebiega praca naszego systemu.

Regulatory MPPT

                Regulatory MPPT są to regulatory z wbudowanym systemem śledzenia maksymalnej mocy panela. Oczywiście spełniają one wszystkie podstawowe, najważniejsze funkcje jakie powinien spełniać każdy regulator. To znaczy kierują pracą całego systemu, nie pozwalają na przeładowania akumulatora poprzez odłączenie paneli, nie dopuszczają również do krytycznego rozładowania akumulatora poprzez odłączeni obciążenia. Są on bowiem  wyposażony w funkcję odłączania niskiego napięcia (LVD), tak aby chronić baterię przed głębokim rozładowaniem. Funkcja ta jest kontrolowana przez napięcie i automatycznie wyłącza wyjście obciążenia przy napięciu baterii niższym niż 11,0V / 22,0V. Gdy bateria osiągnie napięcie 12,8V / 25,6V wyjście obciążenia jest ponownie włączane. Niskie napięcie akumulatora musi być utrzymane przez około 2 minuty, przed załączeniem funkcji LVD, która w znacznym stopniu wpływa na utrzymanie jak najdłuższej żywotności akumulatora. W układzie MPPT regulator przez cały czas działania systemu bada napięcie na panelu, dzięki czemu przyspiesza ładowanie akumulatora nawet o 30%. Pozwala też na efektywne działanie systemu słonecznego przez okres całego roku. Decydując się na zakup regulatora ładowania firmy Phocos możemy być pewni, że będzie on działał tak jak zapewnia nas producent. To znaczy przy zastosowaniu regulator ECO-T-MPPT, uzyskamy 98% sprawności z naszego systemu, przyspieszymy ładowanie akumulatora nawet o 30% i uzyskamy o 25% większą sprawność naszego fotowoltaicznego systemu zimą.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa pracy z regulatorem ECO-T-MPPT

Poniżej kilka słów na temat warunków pracy regulatorów. Regulator ładowania przeznaczony jest jedynie do użytku wewnętrznego w pomieszczeniach. Należy chronić kontroler przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i umieszczać go w suchym miejscu. Zabrania się instalowania regulatorów w miejscach wilgotnych – takich jak na przykład łazienki. Podczas pracy regulator rozgrzewa się dlatego powinien być montowany tylko i wyłącznie na powierzchniach nie palnych.

Rozpoczynając instalację systemu fotowoltaicznego na początku do kontrolera podłączamy baterię akumulatorów. Pozwalamy, żeby regulator mógł prawidłowo określić napięcie pracy systemu. Następnie włączymy do systemu panel fotowoltaiczny, a na końcu dołączamy obciążenie. Rozłączając system postępujemy w odwrotnej kolejności. Zamiana kolejności przy włączeniu lub rozłączaniu systemu może grozić uszkodzeniu urządzeń.

Regulator ECO-T-MPPT jest niezawodnym profesjonalnym urządzeniem, które pozwala na  zwiększenie efektywności pracy sytemu do maksymalnie 98%, dzięki funkcji odłączania niskiego napięcia (LVD) dba o jak największa żywotność naszego akumulatora.  Technologia MPPT również pełni dużą role w działaniu całego systemu. W porównaniu do systemów wyposażonych w regulatory ładowania PWM, regulatory z technologią MPPT zwiększają szybkość ładowania akumulatora  o nawet 30%. Dzięki takim regulatorom nasz system fotowoltaiczny zimą będzie działał z nawet 25% większą sprawnością.

Review overview

Niezawodność10
Zwiększenie efektywności systemu9.8
9.9

Summary

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.