victron energy
Fotowoltaika

Urządzenia i akcesoria PV od Victron Energy

Holenderska firma Victron Energy oferuje kompletne rozwiązania akcesoriów solarnych począwszy od paneli słonecznych, poprzez akumulatory, aż do przetwornic napięcia. W ofercie firmy znajdziemy wszelkie niezbędne elementy, zarówno małej instalacji PV, jak i dużej, zasilającej nawet 400V. 

Oferowane elementy instalacji solarnych posiadają w większości 5 letnią gwarancję. Dostarczane są wraz ze schematami montażowymi i instrukcją. Wszelkie produkty dostarczane są klientom tak szybko, jak to możliwe. Sprowadzenie poszczególnych części od producenta nie trwa dłużej niż 7 dni. Wśród produktów dostępnych w ofercie nie brakuje także wyświetlaczy LCD, urządzeń pomiarowych i monitorujących. Niezbędne okablowanie, urządzenia sterujące, moduły bluetooth – to wszystko jest dostępne w regularnej ofercie. Firma zapewnia kompletne instalacje PV, ale również różne akcesoria, które usprawniają pracę systemów.

Akumulatory Victron Energy

Wśród oferty firmy nie brakuje wysokiej jakości akumulatorów. Znajdziemy tu akumulatory żelowe, litowojonowe oraz w technologii AGM. Dostępne są również akumulatory OPZs, które wykorzystuje się do większych systemów solarnych o wysokim napięciu. Charakterystyczna dla produktów tej holenderskiej firmy jest duża ilość cykli, przekraczająca 400 przy pełnym rozładowaniu. Trwałość urządzeń oceniana jest na ponadprzeciętną. W przypadku akumulatorów litowojonowych lub OPZs szacunkowa ilość cykli może wynosić nawet 1200-2000. Dodatkowo, w ofercie znajdziemy także akumulatory tzw. Peek Power Pack, które są gotowymi zestawami z możliwością zarządzania przez aplikacje na smartfonie.

Regulator ładowania

Na szczególną uwagę zasługuje oferta regulatorów ładowania. Jest ona najszerszą ofertą w firmie. Znaleźć możemy tu wiele podstawowych modeli z układem PWM, które dedykowane są małym systemom solarnym. Nie brakuje również regulatorów MPPT, które obsługują kilkanaście paneli słonecznych w jednym czasie. Zaś jednym z najpopularniejszych produktów tej firmy jest Blue Solar MPPT 75/15, który pozwala na podłączenie szeregu paneli słonecznych. Ich napięcie nie może być jednak wyższe niż 75V, a prąd nie może wynosić ponad 15A. Wyposażenie urządzenia w w szybki układ MPPT śledzący punkt mocy i pracujący zawsze z najlepszym napięciem pozwolił na zoptymalizowanie osiągnięć. Co więcej, możliwa jest dalsza konfiguracja urządzeni po podłączeniu modułu bluetooth. Wśród urządzeń tej firmy bez trudu znajdziemy regulator idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Nawet tych bardzo wygórowanych.

akumulatory do fotowoltaiki

Ładowarki do akumulatorów Victron Energy

W ofercie znajdziemy także mikroprocesorowe ładowarki do akumulatorów. Wszystkie te urządzenia posiadają wielostopniowe ładowanie akumulatorów, dzięki czemu ich żywotność jest znacznie dłuższa. Ponadto, zapewniają szybsze i pełniejsze naładowanie. Ładowanie odbywa się w 5 stopniach, uzależnionych od rodzaju akumulatora, jego stanu naładowania i kondycji. Victron Energy dostarcza nam ładowarki o mocy od 12V do 24V, których moc prądowa sięga nawet powyżej 50A. Każde z dostępnych urządzeń posiada czytelny panel LED lub LCD, na którym możemy sprawdzić stan i etap ładowania akumulatora.

Przetwornice napięcia

Firma Victron Energy oferuje przetwornice napięcia sinusoidalne. Zapewniają napięcie zarówno w gniazdku elektrycznym, jak i możliwe jest podłączenie do nich poszczególnych urządzeń. Nie ma obaw o uszkodzenie tych urządzeń z uwagi na specjalne zabezpieczenia. W ofercie firmy znajdziemy przetwornice o mocy od 200W do 4000W, które dodatkowo można łączyć ze sobą równolegle, aby zwiększyć ich moc. Większe urządzenia pozwalają na pracę trójfazową. Ponadto, jeśli przetwornice podłączymy do szyny VEBus, będziemy mogli monitorować lub konfigurować ich pracę za pomocą panelu sterowniczego lub komputera. Urządzenia tej firmy pozwalają nam na konfigurowanie wielu ustawień, a także na spersonalizowanie ich pracy, co jest ich ogromną zaletą.

Przetwornice DC-DC

To urządzenia, które przeznaczone są do zmiany napięcia prądu stałego. Dzięki nim możliwa jest zmiana napięcia z 12V na 24V i odwrotnie. Jest to bardzo ważne, jeśli wystąpi potrzeba zasilania urządzeń 24V, podczas gdy posiadamy układ zasilania wyłącznie z napięciem 12V. W takim wypadku wystarczy, że zastosujemy przetwornice DC-DC. Nie musimy już przebudowywać całego systemu fotowoltaicznego i ponosić wysokich kosztów. Jest to ogromnym ułatwieniem i pozwala na spore oszczędności.

Monitorowanie stanu baterii Victron Energy

Victron Energy oferuje również urządzenie, które szczegółowo monitoruje akumulator lub kilka akumulatorów, które połączone są ze sobą szeregowo bądź równolegle. Jeśli dodatkowo podepniemy 500S bocznika podczas łączenia ze sobą akumulatorów, a także dołączymy do tego moduł kontrolny, będziemy mogli monitorować ponad 100 różnych informacji o pracy urządzeń. Na wyświetlaczu LCD odczytamy wówczas informacje o napięciu, prądzie mierzonym w obu kierunkach, o ilości cykli, czy czasie pracy z konkretnym obciążeniem. Dodatkowo, poznamy stopień naładowania, maksymalne i minimalne napięcie, a także wiele, wiele innych informacji.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.