Victron Energy zapoznanie z marką
FotowoltaikaMagazynowanie energii słonecznej

Victron Energy zapoznanie z marką

Holenderska firma Victron Energy jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży komponentów fotowoltaicznych w dużej mierze przeznaczonych do zastosowań wyspowych. Jest jedyną firma na rynku światowym oferującą wszystkie akcesoria solarne potrzebne do budowy kompletnych systemów. Od firmy Victron Energy możemy kupić między innymi panele fotowoltaiczne, regulatory ładowania, akumulatory, przetwornice oraz zabezpieczenia.  Dodatkowo specjalizuje się ona w produkcji najnowocześniejszych systemów zastosowanych do kontrolowania oraz monitorowania systemów.  Na szczególną uwagę zasługują również inwertery sinusoidalne, ładowarki, konwertery napięcia oraz izolatory baterii. Poniżej przedstawiam opisy najpopularniejszych urządzeń sprzedawanych przez danego porducenta.

Regulatory ładowania

                Firma Victron Energy posiada w swojej ofercie szeroką gamę regulatorów ładownia od podstawowych PWM po wyspecjalizowane MPPT oraz DUO pozwalające na ładowanie dwóch oddzielnych, nie zależnych od siebie akumulatorów. Regulatory tej firmy cieszą się wysoką jakością wykonania oraz zaufaniem klientów, zwłaszcza z powodu zaufania do marki. Regulatory MPPT są regulatorami które pozwalają na szybsze ładowanie akumulatorów przez panele. Doskonale sprawdzają się one w takich warunkach klimatycznych jakie panują w naszym kraju to znaczy gdzie okres jesienno-zimowy trwa pół roku. Victron Energy na tle innych firm wyróżnia się tym, że w ich ofercie znajdziemy regulatory przeznaczone do systemów wysokonapięciowych. Rozwinęła ona również bogatą, bezkonkurencyjną ofertę produktów pozwalających na kontrolowanie oraz monitorowanie systemów. Nie tylko na wyświetlaczach umieszczonych w miejscach instalacji, ale również dzięki specjalnym aplikacjom na urządzeniach mobilnych telefonach komórkowych czy tabletach. Bardzo duże możliwości w obserwacji systemów jest bardzo atrakcyjne dla użytkowników i zachęca klientów do zakupu urządzeń właśnie tej firmy.

Przetwornice napięcia

                Przetwornice napięcia oferowane przez Victron Energy są urządzeniami transformatorowymi na których wyjściu zawsze otrzymujemy napięcie o przebiegu sinusoidalnym. Co to oznacza? Po pierwsze to, że są transformatorowe oznacza, że pracują one z wyższa sprawnością niż przetwornice budowane na bazie tranzystorów. Wolniej się nagrzewają a tym samy wentylator włącza się po dłuższym okresie pracy urządzenia. Są one również urządzeniami stosunkowo cichymi co nie pozostaje bez znaczenia. Ich pobór własny w trybie standby również jest zdecydowanie mniejszy niż w tańszych tranzystorowych przetwornicach. To, że oferują one zawsze na wyjściu napięcie o przebiegu czystego sinusa jest bardzo ważne! Dzięki temu bez obaw możemy do nich podłączać niezwykle czułe urządzenia elektroniczne ale też te wyposażone w silniki jak lodówki czy pompy.  W swojej ofercie firma Victron Energy posiada przetwornice o mocach od 200W do 4000W. Urządzenia te są konfigurowalne, pozwalają na spersonalizowanie pracy systemu zależnie do potrzeb klienta, a w celu zwiększenia mocy można je ze sobą łączyć równolegle.

Akumulatory

                Firma Victron Energy posiada szeroką ofertę z zakresu magazynowania energii. Od tego producenta można kupić tradycyjne akumulatory żelowe, AGM, litowojonowe oraz przeznaczone do dużych wysokonapięciowych systemów fotowoltaicznych akumulatory OPZs. Akumulatory tej holenderskiej firmy charakteryzują się długą żywotnością wynoszącą 400 cykli. Dla baterii litowojonowych oraz OPZs ilość cykli może wynosić nawet od 1200  do 2000. Wszystkie omawiane urządzenia charakteryzują sie niezwykłą trwałości.

Ładowarki do akumulatorów

                Firma Victron Energy swoim klientom oferuję mikroprocesorowe, wielostopniowe ładowarki do akumulatorów. Zapewniając tym samym ich dłuższą żywotność, szybsze oraz pełniejsze naładowanie.  Algorytm ładowania w opisywanych ładowarkach jest 5 stopniowy, zapewniając tym samym prawidłowe ładowanie baterii w zależności od ich stanu naładowania oraz kondycji. W ofercie firmy znajdziemy ładowarki pracujące w systemach 12V oraz 24V. Wszystkie urządzeni są wyposażone w sygnalizacje diodową lub wyświetlacz LCD informujące użytkownika o stanie oraz etapie ładowania akumulatora.

Przetwornice DC – DC

                Przetwornice DC – DC są urządzeniami które pozwalają na zmianę napięcia DC 12V na napięcie DC 24V i odwrotnie. Przetwornice te są stosowane w przypadkach gdy na przykłada cały układ oprócz jednego urządzenia pracuje na takim samym napięciu. Dzięki zastosowaniu przetwornicy DC-DC w prosty i szybki sposób rozwiążemy ten problem oraz nie podnosząc jednocześnie znacząco kosztów całej instalacji.

1 Comment

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.