/
  • Akumulatory żelowe do fotowoltaiki. Jak wybrać akumulator żelowy.

   Akumulatory żelowe świetnie sprawdzą się w autonomicznych systemach fotowoltaicznych, gdzie ich działanie jest podstawowym warunkiem sprawnego funkcjonowania instalacji. Akumulatory gromadzą ładunki elektryczne wygenerowane przez panele słoneczne, dzięki czemu możemy je wykorzystać o każdej porze, wedle naszych potrzeb. Akumulatory mają znaczący wpływ na wydajność całego systemu, przez co przy wyborze odpowiedniego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich jakość.

   Akumulatory żelowe doskonale sprawdzają się w pracy cyklicznej, jaka występuje w systemach solarnych. Dzięki zastosowaniu kwasu siarkowego wymieszanego z krzemionką, można z nich korzystać w każdej pozycji. Bardzo ważnym czynnikiem jest również niska emisja ciepła – dzięki czemu następuje niższe zużycie akumulatora.

   Akumulatory żelowe 12 V

   Oferujemy akumulatory żelowe 12V do zastosowań profesjonalnych jak i domowych. Nasze akumulatory żelowe to gwarancja najwyższej jakości, pozwalające zachować wyjątkową czystość. Wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo obsługi oraz długą żywotność akumulatora.

   Ładowanie akumulatorów żelowych

   Głębokie rozładowanie akumulatora żelowego to bardzo niebezpieczna sytuacja. Dzieje się tak często w przypadku bezpośredniego pobierania z akumulatora z pominięciem regulatora ładowania. Krytyczne rozładowanie akumulatora poniżej 10.5V niszczy go nieodwracalnie. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie rozpocząć ładowanie małym prądem nawet 96-godzinnym. Dzięki temu i zastosowaniu ładowarki mikroprocesorowej mamy szanse na odzyskanie 60-70 % mocy przy jednokrotnym głębokim rozładowaniu.

   Cena akumulatora do instalacji fotowoltaicznej

   Ceny akumulatorów do instalacji fotowoltaicznych to temat rzeka. Najtańszy akumulator typu AGM o pojemności 8 amperogodzin to koszt zaledwie stu złotych, cena rośnie mniej więcej o sto procent z każdym kolejnym podwojeniem mocy. Bateria AGM o pojemności 220 amperogodzin to już wydatek w granicach 3000 złotych. Dla porównania baterie żelowe o tej samej mocy będą minimalnie tańsze, bo dostaniemy je za około 2800 złotych.

   Jaki akumulator do instalacji fotowoltaicznej?

   Poprawne działanie akumulatorów jest podstawowym warunkiem funkcjonowania instalacji. Do zastosowań w instalacjach fotowoltaicznych doskonale nadają się akumulatory żelowe. Alternatywnie polecanymi akumulatorami są akumulatory AGM. Najsłabiej sprawdzają się akumulatory kwasowe, które z racji swojej natury przeznaczone są do pojazdów silnikowych. Chodzi o buforową naturę ich pracy – najlepiej sprawdzają się przy ciągłym ładowaniu i jednoczesnym rozładowywaniu.

   akumulatory żelowe sklep internetowyPrzejdź do sklepu