Akumulatory żelowe - ViTiS IT  • Fotowoltaika
  • Akumulatory żeloweakumulatory żelowe sklep

Akumulatory żelowe świetnie sprawdzą się w autonomicznych systemach fotowoltaicznych, gdzie ich działanie jest podstawowym warunkiem sprawnego funkcjonowania instalacji. Akumulatory gromadzą ładunki elektryczne wygenerowane przez panele słoneczne, dzięki czemu możemy je wykorzystać o każdej porze, wedle naszych potrzeb. Akumulatory mają znaczący wpływ na wydajność całego systemu, przez co przy wyborze odpowiedniego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich jakość.

Akumulatory żelowe
doskonale sprawdzają się w pracy cyklicznej, jaka występuje w systemach solarnych. Dzięki zastosowaniu kwasu siarkowego wymieszanego z krzemionką, można z nich korzystać w każdej pozycji. Bardzo ważnym czynnikiem jest również niska emisja ciepła – dzięki czemu następuje niższe zużycie akumulatora.

Firma ViTiS IT oferuje szeroki wybór akumulatorów żelowych i AGM. Dzięki dużemu doświadczeniu pragniemy zaoferować Państwu jedynie najwyższej jakości produkty. Technologia AGM to elektrolit uwięziony w matach z włókna szklanego. Doskonale nadaje się do pracy cyklicznej w dużym obciążeniu. Z uwagi na relatywnie niską cenę są najczęściej stosowanymi środkami w dziedzinie magazynowania energii.

akumulatory żelowe sklep