• Akumulatory żelowe

    akumulatory-zelowe
    akumulatory żelowe suntrack.plFirma ViTiS IT oferuje szeroki wybór akumulatorów żelowych i AGM. Dzięki dużemu doświadczeniu pragniemy zaoferować Państwu jedynie najwyższej jakości produkty. Technologia AGM to elektrolit uwięziony w matach z włókna szklanego. Doskonale nadaje się do pracy cyklicznej w dużym obciążeniu. Z uwagi na relatywnie niską cenę są najczęściej stosowanymi środkami w dziedzinie magazynowania energii.

    Akumulatory żelowe wykonane są w technologii elektrolitu zżelowanego co zwiększa ich żywotność oraz ilość cykli. Najczęściej stosowane są w systemach fotowoltaicznych, ich cena jest jednak większa od baterii AGM. Polecamy je zwłaszcza instalacji w których czas rozładowania wynosi nie mniej niż 20 godzin.

    Akumulatory AGM posiadają elektrolit uwięziony w matach szklanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu są bardziej odporne na wysokie ciśnienie oraz na szybkie rozładowanie. Konstrukcja AGM przeznaczona jest np. do przetwornic napięcia gdzie czasu rozładowania i obciążenia są zdecydowanie większe a niżeli w tradycyjnym systemie fotowoltaicznym pracującym z napięciem 12V.