/
  • Akumulatory żelowe świetnie sprawdzą się w autonomicznych systemach fotowoltaicznych, gdzie ich działanie jest podstawowym warunkiem sprawnego funkcjonowania instalacji. Akumulatory gromadzą ładunki elektryczne wygenerowane przez panele słoneczne, dzięki czemu możemy je wykorzystać o każdej porze, wedle naszych potrzeb. Akumulatory mają znaczący wpływ na wydajność całego systemu, przez co przy wyborze odpowiedniego trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich jakość.

   Akumulatory żelowe doskonale sprawdzają się w pracy cyklicznej, jaka występuje w systemach solarnych. Dzięki zastosowaniu kwasu siarkowego wymieszanego z krzemionką, można z nich korzystać w każdej pozycji. Bardzo ważnym czynnikiem jest również niska emisja ciepła – dzięki czemu następuje niższe zużycie akumulatora.

   Akumulatory żelowe 12 V

   Oferujemy akumulatory żelowe 12V do zastosowań profesjonalnych jak i domowych. Nasze akumulatory żelowe to gwarancja najwyższej jakości, pozwalające zachować wyjątkową czystość. Wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo obsługi oraz długą żywotność akumulatora.

   Ładowanie akumulatorów żelowych

   Głębokie rozładowanie akumulatora żelowego to bardzo niebezpieczna sytuacja. Dzieje się tak często w przypadku bezpośredniego pobierania z akumulatora z pominięciem regulatora ładowania. Krytyczne rozładowanie akumulatora poniżej 10.5V niszczy go nieodwracalnie. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie rozpocząć ładowanie małym prądem nawet 96-godzinnym. Dzięki temu i zastosowaniu ładowarki mikroprocesorowej mamy szanse na odzyskanie 60-70 % mocy przy jednokrotnym głębokim rozładowaniu.

   Firma ViTiS IT oferuje szeroki wybór akumulatorów żelowych i AGM. Dzięki dużemu doświadczeniu pragniemy zaoferować Państwu jedynie najwyższej jakości produkty. Technologia AGM to elektrolit uwięziony w matach z włókna szklanego. Doskonale nadaje się do pracy cyklicznej w dużym obciążeniu. Z uwagi na relatywnie niską cenę są najczęściej stosowanymi środkami w dziedzinie magazynowania energii.

   akumulatory żelowe sklep internetowyPrzejdź do sklepu