Magazynowanie energii słonecznej

Akumulatory żelowe firmy MK Battery

MK Battery to czołowy producent akumulatorów na świecie. Akumulatory żelowe firmy MK Battery należą do najlepszych na rynku. Ich wysoka jakość i zaawansowany proces produkcji sprawiają, że wybierane są przez najbardziej wymagających, wiodących producentów należących m.in. do branży medycznych.

Czym są akumulatory żelowe?

Akumulatory żelowe należą do akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tego typu akumulatory posiadają elektrolit w postaci żelu – czynnikiem żelującym jest w tym przypadku krzemionka, która dodawana jest do kwasu siarkowego. Podczas pracy akumulatory żelowe wykorzystują proces rekombinacji – powstały przy przeładowaniu akumulatora tlen i wodór powracają w postaci wody. Elektrolit żelowy nie paruje i nie wycieka, dzięki czemu nie ma potrzeby uzupełniania jego ubytków. Akumulatory żelowe są bezobsługowe – dzięki szczelności ich użytkowanie nie wymaga także kontrolowania gęstości elektrolitu.

Dlaczego akumulator żelowy?

Akumulatory żelowe zostały stworzone z myślą o zastosowaniach wymagających niezawodności sprzętu, na każdym etapie pracy. Charakteryzuje je bardzo wysoka odporność na głębokie rozładowania, wibracje i wstrząsy. Jest to szczególnie doceniane, zwłaszcza w przypadku zastosowań wymagających pracy cyklicznej i mobilnej. Pracują w szerokim zakresie temperatur – co więcej, mogą być stosowane również w warunkach, które charakteryzują duże wahania temperatur. Akumulatory żelowe nie muszą być stosowane w pozycji poziomej – dzięki zamknięciu elektrolitu w fazie żelowej są bardzo szczelne i mogą być bezpiecznie stosowane w każdej pozycji (z wyjątkiem pozycji do góry dnem). Znajdą zatem zastosowanie jako jednostka zasilająca sprzęt latający, pojazdy, czy sprzęt pływający, gdzie często zmuszone będą do działania w ekstremalnych pozycjach.

Akumulatory żelowe MK Battery charakterystyka

Bezobsługowe akumulatory żelowe firmy MK Battery należą do czołówki rynkowej akumulatorów żelowych. Charakteryzuje je znakomita cykliczność (2000 cykli dla 25% rozładowania), są bardzo odporne na głębokie rozładowania i specjalnie przystosowane do długotrwałej pracy cyklicznej. Zapewniają stabilne osiągi, a także charakteryzują się długim okresem bezawaryjnego użytkowania. Nie wymagają całkowitego rozładowania przed ponownym ładowaniem.  Co więcej – nie wykazują „efektu pamięci”, ograniczającego możliwości ponownych ładowań. Jest to niezwykle ważne, dla wszystkich osób, które cenią czas i pieniądze. Akumulatory nie ulegną również automatycznemu rozładowaniu po umieszczeniu ich jednostki na betonie, dzięki czemu mamy pewność, że będą niezawodne.

Akumulatory żelowe MK Battery – zastosowanie

Akumulatory żelowe MK Battery zostały stworzone specjalnie dla najbardziej wymagających klientów i do najbardziej wymagających zastosowań. Są niezawodne – dzięki czemu, należą do wiodących marek na rynku akumulatorów żelowych. Od lat są produktem najchętniej wybieranym przez producentów na całym świecie. Pracują w temperaturach od -60˚C  do +60˚C, dzięki czemu idealnie sprawdzą się zarówno do zastosowań wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprawdzą się perfekcyjnie zarówno w branżach medycznych (urządzenia medyczne, napędy wózków inwalidzkich), jak i transportowych (lotnictwo, łodzie, pojazdy). Mogą być również z powodzeniem stosowane do zasilania systemów alarmowych, układów napędowych, podnośników, systemów fotowoltaicznych, łodzi, urządzeń czyszczących. Akumulatory żelowe MK Battery sprawdzą się także jako zapasowe/przenośne/awaryjne źródła zasilania.

Akumulatory żelowe MK Battery, czyli perfekcja w każdym calu

Firma MK Battery tworzy światowej klasy, szczelne, bezobsługowe akumulatory żelowe, dla najbardziej wymagających zastosowań. Zyskały one aprobatę A-67 DOT/FAA-IATA, którą przyznaje się zastosowaniom w lotnictwie i transporcie publicznym – taki certyfikat to gwarancja łatwości transportu i przemieszczania. Zaawansowane procesy produkcji i dbałość o każdy szczegół sprawiają, że jest to marka najczęściej wybierana przez liderów branżowych, wiodących producentów i dostawców sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Świadczy to bezapelacyjnie o najwyższej jakości produktu. Jeśli szukasz zatem najwyższej jakości akumulatorów głębokiego rozładowania – postaw na akumulator żelowy MK Battery.

Artykuł powstał we współpracy z firmą COMSYSTEM s.c.
78-400 Szczecinek
Godzimierz 9
NIP: 673-188-72-39
biuro@akumulatory-zelowe.pl
Strona www: https://www.akumulatory-zelowe.pl
Tel. 94 372 06 09 fax. 94 716 09 66 tel. kom.: 792 847 488 oraz 784 608 444

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.