Fotowoltaika
Elektrownie słoneczneFotowoltaika

Fotowoltaika to opłacalna inwestycja na wiele lat.

Coraz częściej panele fotowoltaiczne można zobaczyć na dachach wielu budynków. I nic w tym dziwnego, gdyż urządzenia te pozwalają produkować prąd, jednocześnie obniżając rachunki za energię. A co więcej pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł chroni nasze środowisko naturalne. zatem jaka jest opłacalność fotowoltaiki 2019?

Dynamiczny rozwój fotowoltaiki

Fotowoltaika jest bardzo opłacalnym procesem pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej opłacalna, bowiem łączy z sobie ekologię oraz ekonomię. Surowcem służącym do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. W celu uzyskania większego napięcia oraz mocy poszczególne ogniwa łączone są ze sobą szeregowo albo równolegle. Ogniwa z których zbudowane są panele fotowoltaiczne, zamieniają energię pochodzącą z promieni słonecznych na elektryczną.

Fotowoltaika przeżywa obecnie intensywny oraz dynamiczny rozwój, a z każdym rokiem na świecie przybywa znaczna ilość instalacji fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne opinie w pełni potwierdzają opłacalność tej inwestycji.

Panele fotowoltaiczne opinie przemawiające za budową takiej instalacji

Elektrownie słoneczne, fotowoltaiczne
Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna zapewnia każdemu właścicielowi gospodarstwa domowego zwrot części, a nawet całość kosztów za wykorzystanie energii elektrycznej. I co najważniejsze w żaden sposób nie działa szkodliwie na środowisko.

Zatem w dobie nieustannego wzrostu rachunków rachunków za prąd warto zastanowić się nad wyborem tego sprawdzonego źródła energii. Cena paneli fotowoltaicznych w przełożeniu na ich efektywność, jest niezwykle korzystna.W przeciwieństwie do nieodnawialnych zasobów energii, światło słoneczne jest i zawsze będzie dostępne, a tymczasem tradycyjna energia elektryczna pozyskiwana ze spalania węgla pochodzi z zasobów surowca, którego pokłady wciąż maleją. Sytuacja taka przekłada się na cennik energii elektrycznej, który ciągle wzrasta.

Montaż systemu fotowoltaicznego jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem, gdyż jego działanie jest bardzo ciche, a instalacja ta nie zajmuje dużo miejsca.Co prawda cena paneli fotowoltaicznych może początkowo wydawać się inwestorowi dość wysoka, niemniej biorąc pod uwagę bardzo długą ich żywotność, doskonałą wydajność oraz bezawaryjność, ich montaż jest bardzo opłacalny.

Fotowoltaika jest zatem doskonałym rozwiązaniem wzbogacania efektywności energetycznej, która skutecznie obniża koszty eksploatacji oraz ogranicza emisję szkodliwych substancji. Ponadto gwarantuje ona zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii.

Opłacalność fotowoltaiki 2019

FotowoltaikaRok 2019 jest korzystny rok inwestycji w panele słoneczne. Wprowadzona ulga podatkowa oraz optymistyczne zapowiedzi rządu dotyczące programu Energia Plus to nieodłączne dowody na to, że sytuacja prawna nigdy nie była lepsza. Nic zatem dziwnego, że wzrasta popyt na samochody elektryczne, a na rynku widoczna jest niezwykle szeroka oferta dachówki fotowoltaicznej.

Nie brakuje też ekologicznych programów, które zapewniają znaczne dofinansowanie budowy sieci fotowoltaicznych. Dodatkowo nowa ustawa rządu OZE gwarantująca taryfy za sprzedaż energii stworzyła dla inwestorów korzystne możliwości oszczędzania na tej inwestycji. Korzystając z taryf gwarantowanych nie tylko oszczędza się na rachunkach za energię, lecz można zarabiać odsprzedawanie nadwyżki energii do sieci, po stałej stawce przez okres piętnastu lat.

Budowa instalacji przebiega bardzo szybko, zatem decydując się taką inwestycję można w szybkim czasie cieszyć się darmowej energii. Fotowoltaika opłacalność kalkulator pozwala obliczyć korzyści które można uzyskać w przyszłości decydując się na tą inwestycję. Energia słoneczna jest darmowa i po zamontowaniu instalacji nie trzeba martwić się o koszty związane z użytkowaniem prądu. Fotowoltaika opłacalność kalkulator mówi o tym, że inwestycja ta zwraca się po około dziesięciu latach, a korzystając z dotacji okres ten skraca się do siedmiu lat.

5 komentarzy

 1. Tak tylko, że w polsce znowu wszyscy nakupią najtańszy chłam chiński i potem będzie wielkie zdziwienie i gadanie że się nie opłaca bo palą się falowniki, bo panele mają wżery by nie miały atestu na amoniak itp. Dokładnie tak jak z kolektorami słonecznymi, wszyscy na nie narzekają bo jak było kiedyś dofinansowanie to kupowali najtaniej jak się dało.

 2. Dlatego warto najpierw sprawdzić firmy pod kontem oferowania materiałów do instalacji PV. Należy zdać sobie sprawę, że jest to inwestycja na lata. Dlatego droższe panele odpracują nam swoją jakością a to przełoży się na sprawną pracę. Druga sprawa to gwarancja na instalacje moim zdaniem powinna wynosić ona 25 lat minimum. Kolejna sprawa to sprawdzenie jakie zapotrzebowanie mamy na energie elektryczną, Z nadwyżek które magazynuje nam zakład elektryczny możemy korzystać z 80%.

 3. Od jakiegoś czasu obserwuję różne informacje pojawiające się w internecie na forach, dotyczące fotowoltaiki i budowy farm fotowoltaicznych.
  Charakteryzuje je jedno. Tak naprawdę brakuje szczegółowych i dogłębnych informacji. Kiedy dzwonię do potencjalnego wykonawcy przedstawia mi on cenę , która nie odstaje drastycznie od ceny proponowanej przez innego wykonawcę. Z wyliczeń wyszło mi , że inwestycja zwróci mi się po 12 latach a w najlepszym wypadku po 9 latach. Postanowiłem sprawę zbadać i zabrać się za nią samemu. Udało mi się zebrac grupę entuzjastów z odpowiednia wiedzą i doświadczeniem. Z moich kalkulacji wynika , że inwestycja może zwrócić się nawet po 6 latach. Można? Można.
  Fora wypełnione są różnego rodzaju informacjami w stylu: tylko panele z grupy Tier 1. Co to jest grupa Tier 1? To klasyfikacja Bloomberga. Dotyczy przede wszystkim finansów producenta. Nie jest wykładnikiem jakości produkowanych przez niego panelu. Oczywiście, że finanse związane są z możliwościami produkcyjnymi i sprzedażą. Nieprawdą jest jednak, że jeśli producent nie jest na liście Bloomberga to nie ma produktu wysokiej jakości. Owszem może mieć. Zwłaszcza jeśli sam wybudował ponad 500MW swoich instalacji i oprócz produkcji paneli zarabia na sprzedaży energii. Ile razy słyszę stwierdzenie w nieco pogardliwym tonie : „e…. tańszy to tylko Chińczyk”.
  Zdecydowana większość producentów paneli produkuje swoje panele właśnie w Chinach. Pewnie się tym zbytnio nie chwali. Biorąc na logikę . Ktoś kto jest dużym producentem , ma dużą sprzedaż, finanse – jest w stanie inwestować w technologie. Ja osobiście wolałbym kupić panele od kogoś kto produkuje ponad 1000MW w roku niż 200MW . Ma za co się rozwijać. Żeby utrzymać się na rynku musi również dbać o jakość. Są duże chińskie firmy, które wykonały duże inwestycje w Chinach natomiast nie ma o nich zbyt wiele informacji ponieważ jeszcze nie wyszli albo dopiero wychodzą na rynki międzynarodowe. To, że nie ma ich na liście Tier 1 to wcale nie znaczy, że nie mają produktu wysokiej jakości.
  Zapraszam do kontaktu jeśli chodzi o budowę farmy fotowoltaicznej. Daleko idąca współpraca. Nie wykluczam możliwości współfinansowania.. Proszę o kontakt mailowy. Daleko idące wyjaśnienia oparte na przejrzystych kalkulacjach. Chętnie wybudujemy farmę dla kogoś lub z kimś. Zakupimy również projekty pod warunkiem , że ziemia nie jest dzierżawiona lecz własna.

  hemesolar@gmail.com

 4. Fotowoltaika to fajne rozwiązanie. Z żoną mieliśmy montowane panele przez PV Projekt. Polecili nam ich znajomi. Instalacja działa dobrze, rachunki po czasie się obniżyły więc inwestycja jest opłacalna

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.