Nissan Leaf
Ekologia

Samochody elektryczne – Nissan Leaf

Na rynku motoryzacyjnym z roku na rok wzrasta ilość samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Obecnie wielu kierowców w prawdziwy zachwyt wprawia nowoczesna sylwetka Nissana LEAF. Jego piękny design oraz uniwersalny styl potrafi spełnić oczekiwania całej rodziny. Pięć siedzeń, bagażnik o pojemności do 435 l oraz niezwykle wyrazista dynamiczna sylwetka sprawiają, że nabywcy tego auta są w pełni zadowoleni nie tylko ze stylu, jak i praktyczności.

Nissan LEAF po raz pierwszy na rynku motoryzacyjnym pojawił się w oku 2011 roku jako kompaktowy hatchback z segmentu C, czyli niższej klasy średniej. Był to pierwszy samochodów japońskiego producenta o napędzie elektrycznym. Często było on określany jako w pełni przodujący oraz przyjazny dla środowiska, rodzinny samochód za rozsądne pieniądze.

Nissana LEAF i Nissana LEAF e+ – dwie najnowsze wersje tej marki

Niedawno pojawiły się dwie najnowsze wersje tego w stu procentach samochodu elektrycznego: Nissana LEAF i Nissana LEAF e+. Obecnie Nissan LEAF należy do najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Europie i zapewnia on niesamowitą moc 147 KM przy zerowej emisji spalin. Co więcej w codziennej jeździe po mieście, w której to dominuje system e-Pedal, a ProPILOT ułatwia znaczne przetrwanie korka. Z kolei najnowszy model Nissana LEAF e + został wyposażony w bardzo inteligentną baterię o zwiększonej mocy oraz silnik elektryczny o mocy 214 KM.

Nowa wersja Nissana LEAF – niezwykle atrakcyjny wygląd

Poprzednia generacja flagowego Nissana była przez wielu kierowców kojarzona z dość oryginalnym wzornictwem, dlatego też wielu z nich nie było przekonanych do tego modelu.

Niemniej tym razem projektanci postanowili stworzyć bardziej atrakcyjniejszy samochód elektryczny skierowany dla szerszego grona odbiorców. Nowa sylwetka Nissana LEAF jest niezwykle atrakcyjna, dzięki czemu sprawia wrażenia jakby płynął po drodze.
Ostre oraz aerodynamiczne linie kultowego pływającego dachu, zwężająca się maska, charakterystyczny grill w kształcie litery „V”, stylowy tylny dyfuzor, inteligentny system automatycznych świateł oraz wiele innych charakterystycznych eleganckich akcentów sprawia, że Nissan LEAF idealnie wpasowuje się w każde otoczenie.

Bardzo dobre wrażenie potęgują również umiejętnie wkomponowane w karoserię samochodu klosze lamp tylnych oraz przednich reflektorów wyposażonych w nowoczesne światła dzienne LED.

Podczas produkcji tego nowoczesnego modelu wiele zaczerpnięto z niedawno zaprezentowanego modelu Micra, który to na tle konkurencji w segmencie B wyróżnia się swoją odważną sportową stylistyką. Atrapa chłodnicy nie przepuszcza powietrza, a w pod wpływem padających na nią promieni słońca mieni się piękną, połyskującą barwą.

Co więcej projektanci zadbali również o wiele innych istotnych detali. Pokrywa gniazd ładowania została jak to bywa w przypadku japońskiego producenta ukryta pod maską silnika elektrycznego, natomiast klamki drzwi pokryto błyszczącym chromem.

W jaki sposób naładować nowego Nissana LEAF?

Wspomnienia na temat pierwszych samochodów elektrycznych i hybrydowych których ładowanie trwało kilkanaście godzin, a w zamian za to można było przejechać 100-150 kilometrów powoli odchodzą w zapomnienie. Nowa wersja Nissana jest w stanie pokonać znacznie większy dystans i można go naładować znacznie szybszym czasie.
Istnieje niezwykle szeroka gama sposobów ładowania tego samochodu. Można go naładować w dowolnym miejscu, począwszy od gniazdka elektrycznego w domu, aż po publiczne punkty szybkiego ładowania. Łatwość w ładowaniu sprawia, że Nissan LEAF świetnie dostosowuje się do rytmu, stylu życia oraz jazdy każdego kierowcy.

Najnowsza wersja Nissana LEAF jest wyposażona w specjalny kabel, który można podłączyć do gniazdka w domu i naładować akumulator przez noc. Co więcej można go podłączyć co certyfikowanej ładowarki i zwiększyć dwukrotnie prędkość ładowania akumulatora.

Ponadto z roku na rok przybywa liczba publicznych punktów ładowania, w których to każdy właściciel elektrycznego samochodu może naładować pojazd i ruszyć w dalszą drogę. Miejsca te coraz częściej są rozlokowane wzdłuż głównych dróg, przy stacjach paliw oraz przy wielu budynkach użyteczności publicznej. Dealerzy Nissana w całej Europie udostępniają kierowcom możliwość doładowania tego elektrycznego wozu w ponad 6000 punktach.

Nissan LEAF to pojazd godny zainteresowania. Zatem dlaczego warto go wybrać ? Samochód ten świetnie się prezentuje i zwraca swą sylwetką uwagę wśród innych użytkowników drogi, a znacznie mniejsza liczba części ruchomych w tym aucie oznacza znacznie niższe koszty utrzymania. Z kolei w stu procentach elektryczny napęd przekłada się na ograniczenie kosztów eksploatacji. Co więcej użytkując taki samochód wpływamy korzystnie na ochronę środowiska w naszym kraju.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.