Solarny Power Bank - idealne rozwiązanie na kemping
Do kampera

Solarny Power Bank – idealne rozwiązanie na kemping!

Kamping, pole namiotowe, surwiwalowe wakacje czy obóz harcerski to bardzo często miejsca w których nie ma dostępu do energii elektrycznej. A wakacje czy nie, telefon  naładować trzeba. Nasze mocne uzależnienie się od urządzeń elektronicznych zwłaszcza telefonów komórkowych zmusza nas do poszukiwania sposobów uzyskiwania energii ze źródeł niekonwencjonalnych. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą coraz to nowe technologie pozwalające na wytwarzanie prądu z odnawialnych źródeł energii.

Solarny Power Bank

                Urządzeniem które może zapewnić nam niezależność oraz ładowanie naszego elektronicznego urządzenia bez względu na to czy mamy dostęp do prądu czy nie jest solarny Power Bank. Co to takiego? Nic innego jak ładowarka dla naszego smartphona ładowana przez promieniowanie słoneczne. Urządzenie jest wygodne małe i zapewniające nam komfort korzystania z naszego telefonu. Urządzenie to doskonale będzie sprawdzało się na tak zwanych wycieczkach z plecakiem gdzie waga plecaka ma dla nas ogromne znaczenie. Jest on też atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób spędzających wakacje na polach namiotowych czy w kamperach. Oczywiście urządzenie to znajduje zastosowanie nie tylko na podczas wakacji i wyjazdów w miejsca gdzie nie mamy stałego dostępu do prądu. Doskonale sprawdzi się do codziennego stosowania sprawi, że nasz telefon będzie ładowany ekologiczną zielona energią.

Wygodne i tanie rozwiązanie

                Na stornie jednego ze sprzedawców akcesoria związanych z energią odnawialna (www.suntrack.pl) udało mi się znaleźć Power Bank ładowany słońcem. Na stroni produktu możemy przeczytać, że zastosowany tam panel jest z ogniw firmy Sun Power. Moduły wykonane na ogniwach tej firmy charakteryzują się wysoką wydajnością rzędu 22%. Panel znanej marki zapewniają skuteczność ładowania. Urządzenie zostało wyposażenie w technologię iSolar która umożliwia automatyczne dostosowanie prądu i napięcia takk by, osiągać maksymalną moc. Producent chwiali się też krótkim czasem ładowania dzięki zastosowaniu szybkiej ładowarki 2.0. Znaleziony przeze mnie Power Bank jest pojemności 15000mAh. Zastosowany panel może maksymalnej osiągać 5V i 250mA. Jego wymiary to: 13 cm x 7,8 cm x 1,5 cm. A cena 184 zł brutto. Jeżeli chodzi o wygląd to na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie w zasadzie wygląda tak jak telefon komórkowy tylko jest po prostu grubszy. Urządzeni zostało też wyposażone w system ABS i aluminiowa obudowę w celu ochrony przed uszkodzeniami.

Solarna ładowarka do telefony na każą kieszeń

                Solarna ładowarka do telefonów komórkowych jest urządzeniem doskonale sprawdzającym się w polowych warunkach i nie tylko. Nie jest też rozwiązaniem drogim i na pewno wartym zainwestowania. Ekologiczne pozyskiwanie energii do ładowania naszego telefonu wydaję się rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym, zapewniającym nam swego rodzaju niezależność. Myślę też, że urządzenie to zainteresuje wszystkich zwolenników nowinek technologicznych, oraz zwolenników zielonej energii.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.