/
  • Nasza firma oferuje sprzedaż i montaż kompletnych elektrowni słonecznych opartych na inwerterach sieciowych renomowanej Niemieckiej firmy SMA. Nasze systemy solarne gwarantują najwyższą jakość wykonania, realną stopę zwrotu inwestycji a co najważniejsze długą i bezawaryjną pracę nawet do 25 lat.Gotowe zestawy zawierają odpowiednio wyliczoną ilość paneli słonecznych,inwerter centralny sieciowy tzw. ONGRID Sunny Boy, okablowanie odporne na promienie UV oraz bezpiecznik po stronie DC – napięcie stałe.

   Oferowane przez nas gotowe elektrownie słoneczne przygotowane są do bezpośredniego przyłączenia sieci energetycznej oraz odsprzedawanie nadwyżek prądu. Zapewniamy komplet dokumentacji, certyfikaty CE, karty katalogowe, instrukcje itp. a przede wszystkim badania EMC, które umożliwią bezproblemowe zgłoszenie instalacji sieciowej do zakładu energetycznego.

   Oferujemy również, małe systemy fotowoltaiczne o mocy 0,24kW na tzw. Mikroinwerterach, które umożliwiają systematyczną rozbudowę niewielkimi segmentami bez potrzeby inwestycji znacznych funduszy. Elektrownie takie cechują się możliwością rozbudowy od 0,24kW do dowolnej mocy. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, każdy moduł fotowoltaiczny posiada swój mały inwerter, który można łączyć równolegle z kolejnymi inwerterami po stronie AC. Systemy takie, tak samo jak większe elektrownie solarne umożliwiają podłączenie do sieci energetycznej i odsprzedaż nadwyżki wyprodukowanej
   energii.

   Elektrownie słoneczne w Polsce

   Elektrownie słoneczne w Polsce cieszą się coraz większą popularnością i zadowoleniem inwestorów. Wiąże się to przede wszystkim z rosnącą opłacalnością i szybkim zwrotem kosztów przeznaczonych na instalację. Jest to oczywiście efekt ciągłe rozwoju sektora fotowoltaiki oraz dotacji prosument mających na celu zmniejszenie emisji spalin (zielona energia) oraz pobudzeniu rynku OZE.

   Największą elektrownię słoneczną w Polsce otworzyła w Gubine poznańska spółka Przedsiębiorstwo Energetyczne Gubin (PEG). Koszt budowy to 10 mln zł. Połowę tych wydatków firma pokryła ze środków własnych i kredytu bankowego, a drugą z funduszy unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

   Elektrownie słoneczne wady i zalety

   Jak wszystko elektrownie słoneczne mają swoje wady i zalety, w Polsce należy liczyć się, że jednak z wad instalacji będzie bardzo zróżnicowana pogoda i średnie nasłonecznienie. Jednak wraz z rozwojem technologii te wady są systematycznie niwelowane. Jedną z największych zalet paneli słonecznych, które wchodzą w skład elektrowni jest ich niezawodność i długowieczność sięgająca nawet 25 lat. Elektrownie nie wymagają też szczególnej konserwacji a dzięki dotacji można bardzo obniżyć koszt instalacji.

    

   Przejdź do sklepu