Elektrownie słoneczneFotowoltaikaOdnawialne źródła energiiPanele słoneczne

Czy fotowoltaika się opłaca ?

Coraz częściej panele fotowoltaiczne można zobaczyć na dachach wielu budynków. I nic w tym dziwnego, gdyż urządzenia te pozwalają produkować prąd, jednocześnie obniżając rachunki za energię. A co więcej pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł chroni nasze środowisko naturalne. atem jaka jest opłacalność fotowoltaiki 2019?

Dynamiczny rozwój fotowoltaiki

FotowoltaikaFotowoltaika jest bardzo opłacalnym procesem pozyskiwania energii elektrycznej z promieni słonecznych. Z roku na rok staje się ona coraz bardziej opłacalna, bowiem łączy z sobie ekologię oraz ekonomię.

Surowcem służącym do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. W celu uzyskania większego napięcia oraz mocy poszczególne ogniwa łączone są ze sobą szeregowo albo równolegle. Ogniwa z których zbudowane są panele fotowoltaiczne, zamieniają energię pochodzącą z promieni słonecznych na elektryczną.

Fotowoltaika przeżywa obecnie intensywny oraz dynamiczny rozwój, a z każdym rokiem na świecie przybywa znaczna ilość instalacji fotowoltaicznych.
Panele fotowoltaiczne opinie w pełni potwierdzają opłacalność tej inwestycji.

Panele fotowoltaiczne opinie przemawiające za budową takiej instalacji

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna zapewnia każdemu właścicielowi gospodarstwa domowego zwrot części, a nawet całość kosztów za wykorzystanie energii elektrycznej. I co najważniejsze w żaden sposób nie działa szkodliwie na środowisko.

Zatem w dobie nieustannego wzrostu rachunków rachunków za prąd warto zastanowić się nad wyborem tego sprawdzonego źródła energii. Cena paneli fotowoltaicznych w przełożeniu na ich efektywność, jest niezwykle korzystna.

W przeciwieństwie do nieodnawialnych zasobów energii, światło słoneczne jest i zawsze będzie dostępne, a tymczasem tradycyjna energia elektryczna pozyskiwana ze spalania węgla pochodzi z zasobów surowca, którego pokłady wciąż maleją. Sytuacja taka przekłada się na cennik energii elektrycznej, który ciągle wzrasta.

Montaż systemu fotowoltaicznego jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem, gdyż jego działanie jest bardzo ciche, a instalacja ta nie zajmuje dużo miejsca.
Co prawda cena paneli fotowoltaicznych może początkowo wydawać się inwestorowi dość wysoka, niemniej biorąc pod uwagę bardzo długą ich żywotność, doskonałą wydajność oraz bezawaryjność, ich montaż jest bardzo opłacalny.

Fotowoltaika jest zatem doskonałym rozwiązaniem wzbogacania efektywności energetycznej, która skutecznie obniża koszty eksploatacji oraz ogranicza emisję szkodliwych substancji. Ponadto gwarantuje ona zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii.

Opłacalność fotowoltaiki 2019

Dofinansowanie fotowoltaika
Rok 2019 jest korzystny rok inwestycji w panele słoneczne. Wprowadzona ulga podatkowa oraz optymistyczne zapowiedzi rządu dotyczące programu Energia Plus to nieodłączne dowody na to, że sytuacja prawna nigdy nie była lepsza. Nic zatem dziwnego, że wzrasta popyt na samochody elektryczne, a na rynku widoczna jest niezwykle szeroka oferta dachówki fotowoltaicznej.

Nie brakuje też ekologicznych programów, które zapewniają znaczne dofinansowanie budowy sieci fotowoltaicznych. Dodatkowo nowa ustawa rządu OZE gwarantująca taryfy za sprzedaż energii stworzyła dla inwestorów korzystne możliwości oszczędzania na tej inwestycji. Korzystając z taryf gwarantowanych nie tylko oszczędza się na rachunkach za energię, lecz można zarabiać odsprzedawanie nadwyżki energii do sieci, po stałej stawce przez okres piętnastu lat.

Budowa instalacji przebiega bardzo szybko, zatem decydując się taką inwestycję można w szybkim czasie cieszyć się darmowej energii.

Fotowoltaika opłacalność kalkulator pozwala obliczyć korzyści które można uzyskać w przyszłości decydując się na tą inwestycję. Energia słoneczna jest darmowa i po zamontowaniu instalacji nie trzeba martwić się o koszty związane z użytkowaniem prądu. Fotowoltaika opłacalność kalkulator mówi o tym, że inwestycja ta zwraca się po około dziesięciu latach, a korzystając z dotacji okres ten skraca się do siedmiu lat.

4 komentarze

  1. Widać że jest coraz więcej paneli na domach. W sumie to fajnie, im więcej oze tym lepiej. U sąsiada widziałem ostatnio jak montowała firma PV Projekt, nawet zabrałem od nich namiar. Może sie zdecydujemy w przyszłym roku…

  2. brak konkretów… i analizy opłacalności, a poza tym kosztów towarzyszących
    a ponadto brak prawidłowego podejścia ze strony spółek dystrybucyjnych..

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.