Elektrownie słoneczneFotowoltaika

Kredyt na fotowoltaikę od Taurona

Kredyt na fotowoltaikę 0% – czy to możliwe?

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę własnej, przydomowej, mikroinstalacji fotowoltaicznej. Jest to niezwykle tania i ekologiczna energia, którą można ogrzewać swój dom i zasilać go w prąd. Jednak elektrownie słoneczne nie miały szansy powstać u tych, którzy nie mieli oszczędności, by ponieść koszty budowy instalacji. Na szczęście ten problem się rozwiązał. Kredyt na fotowoltaikę w firmię Tauron w porozumieniu z Crédit Agricole to możliwość zaciągnięcia kredytu na swoje własne panele słoneczne.

Kredyt od Taurona

Kredyt 0% na fotowoltaikę — warunki

Istnieją dwie opcje kredytu oferowanego przez firmę Tauron wraz z Crédit Agricole do wyboru, z czego każda z nich ma nieco inne warunki:

1. Kredyt 0%. Możliwość otrzymania maksymalnie kwoty 20 tysięcy złotych. Całkowita kwota do spłaty to 20 tysięcy złotych. Jak widać, rzeczywiście kredyt ten nie uwzględnia opłacania żadnych odsetek i kosztów dodatkowych. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 0%, warunek jednak jest jeden, że pożyczoną kwotę 20 tysięcy złotych można spłacić maksymalnie w trzydziestu ratach miesięcznych. Oznacza to, że miesięcznie należy spłacań minimum 20 000 zł/ 30 rat = 666, 67 zł.

2. Kredyt 0, 35%. To świetna opcja dla tych, którzy chcą zaciągnąć kredyt na panele słoneczne i całą instalację, z możliwością długiego okresu spłaty. Przy bardzo niskim oprocentowaniu, bo 0, 35% można spłacać kredyt przez okres nawet do 10 lat. Przykładowo, gdy zdecydujemy się na kredyt z opcją spłaty przez 8 lat, czyli 96 miesięcy, będziemy musieli przy zaciągnięciu kwoty 20 tysięcy złotych, zapłacić 26 724, 75 złotych. RRST (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi w tym przypadku 7, 85%.

20 tysięcy złotych to wystarczająca kwota, by zamontować instalację fotowoltaiczną o mocy około 4kW (nie uwzględniając dotacji, jakie oferuje nam państwo — Mój Prąd, Ulga Termomodernizacyjna). By uzyskać taki kredyt, wystarczy przedstawić oświadczenie o zarobkach.
Każdy klient, który potrzebuje większej kwoty niż 20 tysięcy złotych, na budowę swojej przydomowej instalacji fotowoltaicznej, również ma możliwość otrzymania kredytu, jednak musi udokumentować swoje stałe źródła dochodu i złożyć odpowiedni wniosek.

Kredyt od taurona

Fotowoltaika – czy warto wziąć kredyt od Taurona?

Firma Tauron pomaga prosumentom na każdym etapie budowy mikroinstalacji fotowoltaicznej. Od momentu ubiegania się o kredyt, pomocy przy wszelkich formalnościach, poprzez obliczanie kwoty niezbędnej na budowę konkretnej instalacji, wypełnianie formularzy, kontakt z ekspertami, ustalenie parametrów instalacji, aż po ustalenie wszystkich aspektów finansowania.
Fotowoltaika z Tauronem, jest dużo prostsza, gdyż nie tylko otrzymujemy kredyt, ale również wiarygodne źródło informacji na każdy temat związany ze sprawami technicznymi i formalnymi naszej instalacji. Doradcy kredytowi z firmy Tauron przeprowadzają klientów przez cały proces pozyskania środków z kredytu.
Rozpatrzenie decyzji dotyczącej tego, czy kredyt zostanie nam przyznany, trwa od kilku minut (gdy chodzi o kwotę 20 tysięcy złotych), do 24 godzin (gdy chodzi o kwotę do 80 tysięcy złotych). Jeśli złożymy wniosek i otrzymamy kredyt, możemy nadal współpracować z firmą Tauron, która zajmuje się również odbiorem wyprodukowanej przez nas energii, a następnie jej dystrybuowaniem tak, byśmy zawsze mieli do niej dostęp (na przykład w nocy lub gdy produkcja energii jest mniejsza z powodu małego nasłonecznienia).

Elektrownie słoneczne to jeden z lepszych pomysłów na to, jak dbać o naszą planetę. Nie korzystając ze spalania paliw kopalnych, oszczędzamy je i nie zanieczyszczamy środowiska. Instalacja fotowoltaiczna może także służyć do produkcji prądu, który wykorzystamy do ładowania samochodów, hulajnóg i skuterów elektrycznych oraz do ogrzewania domu. Powstała opcja stworzenia własnej przydomowej elektrowni słonecznej nawet dla tych, którzy dotychczas nie uzbierali kilkudziesięciu tysięcy złotych, na jej budowę. Z kredytem od firmy Tauron panele fotowoltaiczne może mieć praktycznie każdy.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.