Magazyny energii AlphaESS SMILE-T10-HV – zarządzaj energią odnawialną

Magazyny energii AlphaESS SMILE-T10-HV – zarządzaj energią odnawialną

Firma AlphaESS i jej innowacyjne magazyny energii SMILE-T10-HV zasilają tysiące domów i firm w ponad 90 krajach, pomagają konsumentom przechowywać czystą energię, uzyskać niezależność energetyczną, zabezpieczyć się wzrostem cen za jej zużycie i przyczynić do redukcji emisji CO2. Magazynowanie energii staje się niezbędne do integracji OZE w Twoim domu lub firmie oraz zapewnia bezpieczeństwo energetyczne w razie zakłóceń w jej dostawach np. podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

AlphaESS oferuje rozwiązania objęte certyfikatem NC RfG (rozporządzenie regulujące wymagania dotyczące przyłączenia jednostek wytwórczych do sieci elektroenergetycznych) oraz zarejestrowane na liście PTPiREE (Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej). To istotny czynnik dla krajowych użytkowników, zwłaszcza w obliczu stale rosnących kosztów energii oraz nowej edycji programu „Mój Prąd”, gdzie według danych udostępnionych przez NFOŚiGW, szczególny nacisk zostanie położony właśnie na magazyny energii.

Czym jest magazyn energii?

ESS w budynkach mieszkalnych to technologia, która pozwala właścicielom domów przechowywać energię wytworzoną z odnawialnych źródeł energii, takich jak panele słoneczne, lub z sieci w godzinach poza szczytem, gdy stawki za energię elektryczną są niższe. Głównym celem tych systemów jest zapewnienie zasilania awaryjnego podczas przerwy w dostawie prądu, zmniejszenie zależności od sieci i zminimalizowanie kosztów energii poprzez wykorzystanie zmagazynowanej energii w okresach szczytowego zapotrzebowania.

Magazyn energii SMILE-T10-HV

To innowacyjny system magazynowania energii o mocy 10 kW z wysokonapięciowym modułem akumulatorowym. Zapewnia on kompatybilność zarówno z nowymi instalacjami, jak i zmodernizowanymi (sprzężenie AC lub DC). Urządzenie zapewnia ochronę odgromową i ochronę IP65 (outdoor) gwarantując zabezpieczenie przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Może zostać podłączony aż do 4 stringów PV (obwodów elektrycznych) z 2 regulatorami ładowania i oferuje możliwość asymetrii faz, dzięki czemu możesz swobodnie zmodernizować swój system pozyskiwania energii z kolejnych źródeł OZE.

Producent oferuje trzy modele magazynów, które różnią się od siebie następującymi wartościami pojemności akumulatora:

  • 24,6 kWh
  • 16 kWh
  • 8,2 kWh

W urządzeniu SMILE-T10-HV do gromadzenia energii elektrycznej wykorzystano akumulatory LiFePO4. Bateria tego typu to obecnie najbezpieczniejsza, najbardziej ekologiczna i najdłużej działającą baterią litowo-jonową. Zwykle pozostaje ona chłodna, a w konsekwencji nie wybuchnie ani nie zapali się podczas przeładowania lub przegrzania. Ponadto fosforan litowo-żelazowy nie jest toksyczny i nie zagraża Twojemu otoczeniu czy środowisku.

SMILE-T10-HV jest wyposażony w funkcje monitorowania i kontroli, które pozwalają właścicielowi domu śledzić wytwarzanie, magazynowanie i zużycie energii w celu oszczędności kosztów i konserwacji systemu.

Grafika przedstawia telefon z otwartą aplikacją AlphaCloud na tle pokoju z wiszącym magazynem energii.

AlphaCloud – oprogramowanie kontrolujące przepływ energii

Dożywotnia i bezpłatna platforma AlphaCloud, która automatycznie wykrywa i konfiguruje wszystkie urządzenia podłączone do systemu i pozwoli Ci zarządzać energią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Aplikacja zapewnia kompleksowy wgląd w ekosystem energetyczny. Umożliwia sprawdzanie w czasie rzeczywistym ilości wytwarzanej energii, jej zużycia, energii akumulatora. Zdalne sterowanie i przyjazny interfejs pozwala monitorować wskazania w czasie rzeczywistym i tym samym optymalizować zyski, w zależności od taryfy opłat za energię.

AlphaCloud zapewnia także użytkownikom prognozy zużycia energii zgodnie z ich przeszłą krzywą energetyczną, a także korzysta z prognozy pogody w celu przewidzenia przyszłej produkcji PV.

Zastosuj AlphaESS Smile-T10-HV jako UPS!

Urządzenia jak AlphaESS Smile-T10-HV z powodzeniem można łączyć z instalacją PV, aby zapewnić stałe zasilanie, nawet podczas przerw po stronie operatora. Daje to możliwość integracji prezentowanych magazynów z ładowarkami do samochodów elektrycznych, czy właśnie zasilaczami awaryjnymi (UPS). Wszystko po to, żeby zapewniać prosumentom coraz większą niezależność od operatorów energii elektrycznej.

Podsumowanie

Niezaprzeczalną zaletą magazynów energii firmy AlphaESS jest zapewnienie właścicielowi niezależności od sieci. ESS w systemie net bilingu mogą stać się jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na zwiększenie autokonsumpcji, zapewniając również ciągłość zasilania, co jest szczególnie ważne w sytuacjach, kiedy dostęp do sieci energetycznej jest ograniczony. Liczne zalety urządzeń tego producenta, np. trójfazowe wyjście, wyjątkowa żywotność i nadający elegancji design oraz 5 lat gwarancji produktowej i 10 lat gwarancji sprawności sprawiają, iż są to rozwiązania zdecydowanie warte uwagi.

 

Bartosz Dworaczyk
Bartosz Dworaczyk
Redaktor

Magister inżynier studiów związanych z inżynierią i ochroną środowiska. Interesuje się głównie tematyką gospodarki w obiegu zamkniętym - w tym OZE, fotowoltaika i ochrona klimatu. W wolnych chwilach pasjonat sportu i polskiej muzyki rockowej.

Powiązane posty
1 Comment

[…] Magazyny energii AlphaESS serii Smile dopiero od tego roku dostępne są na polskim rynku. Od tej pory chiński potentat obecny był w Europie Zachodniej i Wielkiej Brytanii, gdzie zdobył uznanie wymagających rynków. To bardzo dobra wiadomość dla Polskich użytkowników, ponieważ producent jest znany z zaawansowanych rozwiązań i najwyższej jakości produktów. Na naszej stronie już pisaliśmy na temat tego urządzenia. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie udostępniony.

cztery + 15 =