Recenzje produktów

Przetwornice napięcia firmy AZO Digital

Niski pobór własny

To najważniejszy parametr przy wykorzystaniu przetwornicy napięcia w systemie fotowoltaicznym. Urządzenie AZO Digital posiadają unikalną właściwość tzw. tryb Eco Mode minimalizujący zużycie energii z akumulatora w trybie stand by czyli w sytuacji kiedy przetwornica jest podłączona ale nie jest obciążona. W odróżnieniu od konkurencji pobiera wyjątkowo mało energii. Przykładowo przetwornica IPS-5000S o mocy 2500W zasilana z 24V pobiera jedynie 0,4 – 0,5 Ampera gdzie odpowiednik znanego producenta pobiera jej aż 2.5 Ampera. Różnica jest ogromna a sama przetwornica pobierająca 2.5 ampera w trybie stand by potrafi rozładować akumulator 110 Ah w czasie 44 godzi a wiec 1,8 doby bez żadnego obciążenia. Jest na zdecydowanie najważniejsza cecha przemawiająca za zakupem produktu. W tym miejscu warto nadmienić, że test były prowadzone w naszej redakcji i nie są to dane producenta ale faktycznie wyniki pomiarów.

Wysoka sprawność

Przetwornice z serii EcoMode cechuje wysoka sprawność bo aż 92%. Oznacza to, że tylko 8% energii zostaje zużyte na zamianę napięcia stałego na napięcie przemienne sinusoidalne. Na tle konkurencji ten produkt również wypada lepiej ponieważ utrzymuje wartości podane przez producenta. Niestety w 3 innych produktach testowanych przez naszą redakcję sprawność nie osiągnęła więcej niż 85% pomimo deklarowanych 92%.

Kultura pracy

Jest również istotnym czynnikiem ponieważ bardzo często urządzenie pracuje w miejscu gdzie przebywają mieszkańcy np może to być przyczepa kempingowa czy domek letniskowy. Większość przetwornic napięcia zaraz po włączeniu uruchamia także wentylator bez znaczenia czy podłączone jest obciążenie czy nie. Urządzenia IPS EcoMode firmy AZO uruchamiają wentylator dopiero gdy temperatura pracy przetwornicy osiągnie zadany punkt. W przeciwnym wypadku urządzenie pracuje całkowicie bezgłośnie. 

Gwarancja 5 lat.

To kolejny z bardzo istotnych czynników. Producent decydując się na udzielenie 5 letniej gwarancji musi być pewien, że oferuje produkt bezawaryjny i wysokiej jakości. Aktualnie na rynku wszystkie przetwornice napięcia objęte są gwarancją 2 letnią a tylko przetwornice AZO oferują gwarancję 5 letnią

Szeroki wybór mocy.

Firma AZO oferuje szeroki wybór mocy do swoich falowników od 550W mocy ciągłej aż do 2500W. Umożliwia do swobodne dobranie urządzenia w zależności od jego zastosowania. Na uwagę zasługuje również funkcja miękkiego startu, która umożliwia start silników indukcyjnych bez potrzeby znaczącego przewymiarowywania mocy.

Strona producenta : www.polskieprzetwornice.pl

Najważniejsze cechy przetwornicy sieri IPS ECO Mode firmy AZO

  • Procesorowa kontrola kształtu i napięcia wyjściowego
  • Zaawansowany algorytm miękkiego startu silników indukcyjnych.
  • Zabezpieczenia przeciążeniowe, zwarciowe i termiczne
  • Auto restart z trybem miękkiego uruchamiania silników idealny do zasilania lodówek i chłodziarek
  • Sygnalizacja zbyt niskiego i zbyt wysokiego napięcia oraz stanu głębokiego rozładowania akumulatora
  • Inteligentne płynne sterowanie wentylatorem
  • Wysoka sprawność
  • Niski pobór prądu bez obciążenia
  • Gwarantowana jakość i bezawaryjność

1 Comment

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.