Regulator ładowania Victron
Recenzje produktów

Regulator ładowania LCD-USB

Firma Victron Energy to renomowany producent kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych. Jest dostawcą zarówno regulatorów ładowania jak i paneli słonecznych, akumulatorów oraz szerokiej gamy akcesoriów fotowoltaicznych. W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować najnowszy regulator firmy z systemem PWM od prądzie do 30 Amper wyposażony w wyświetlacz LCD 2 wejścia USB oraz obsługujący pracę zarówno 12V jak i 24 V. Regulator cechuje się ładnym wyglądem oraz ergonomią, przeznaczony jest do montażu na ścianie za pomocą wkrętów.

Wyświetlacz LCD

Prezentowany regulator ładowania został wyposażony przez producenta w wyświetlacz LCD. Umożliwia on dokonywanie wszystkich najistotniejszych nastawów takich jak wybór rodzaju akumulatora, rozłączenie w przypadku głębokiego rozładowania oraz ponowne załączenie akumulatora a także możliwe jest ustawienie automatycznego czujnika światła i funkcji latarni solarnej. Dzięki zainstalowanemu wyświetlaczowi LCD możemy odczytać wszystkie aktualne wartości systemu fotowoltaicznego. Możliwe jest również sprawdzenie napięcia panela słonecznego jego prądu a także ilość wyprodukowanych amperogodzin. Dostępna jest również opcja informująca ile energii elektrycznej pozostało w akumulatorze. Co ciekawe w regulatorze możliwy jest wybór rodzaju akumulatora 12V LiFePO4, 24V LiFePO4.

Regulator ładowania Victron

Praca z napięciem 12V oraz 24V.

Regulator ładowania umożliwia pracę z dwoma rodzajami napięcia 12 V oraz 24 V. Wybór napięcia pracy odbywa się przez dobór właściwego akumulatora żelowego lub AGM i jego konfiguracji. Jeżeli do regulatora podłączymy jeden akumulator 12 V system automatycznie będzie pracował w trybie 12 V i będzie obsługiwał panele słoneczne o napięciu maksymalnym do 30 V. Jeżeli jednak połączymy dwa akumulatory ze sobą szeregowo i podniesiemy napięcie do 24 V regulator ładowania automatycznie wykryje wyższe napięcie na akumulatorze i przejdzie w tryb pracy 24V. Przy takim napięciu regulator będzie obsługiwał panele słoneczne o napięciu do 50V.

Wyjścia USB

Urządzenie zostało wyposażone w dwa wyjścia USB pracujące z napięciem 5.1V oraz z maksymalnym obciążeniem 2 ampery. umożliwia to ładowanie wszystkich typów telefonów komórkowych małych tabletów oraz innych urządzeń zasilających poprzez wejście USB.

Kontrola pracy akumulatora.

Prezentowany regulator jak wiele innych urządzeń zapewnia poprawną charakterystykę i obsługę podłączonego akumulatora. W sytuacji kiedy akumulator osiąga niski poziom naładowania regulator automatycznie odłączy wyjście LOAD i zapobiegnie poborowi energii i ewentualnym uszkodzeniu akumulatora. Po osiągnięciu napięcia w granicach 12 V napięcie zostanie ponownie przyłączone i będzie można korzystać z wyjścia LOAD. Wartości rozłączenia jak i ponownego przyłączenia akumulatora można ustawiać samodzielnie za pomocą wyświetlacza LCD oraz guzików umieszczonych na obudowie regulatora ładowania.

Czujnik zmierzchu.

Regulator ładowania został wyposażony przez producenta w czujnik zmierzchu. Umożliwia on włączanie wyjścia load po zachodzie słońca oraz wyłączanie go po świecie. Dzięki wyświetlaczowi LCD możliwe jest również ustawienie długości pracy po zmierzchu. Regulacja jest płynna od jednej godziny do 10 oraz od zmierzchu do świtu. Dzięki takiej funkcji na bazie tego regulatora bez problemu możemy budować latarnie solarne bądź fotowoltaiczne oświetlenie do ogrodu lub altany lotniskowej.

5 lat gwarancji na produkt

Firma Victron Energy Jako jedyna oferuje na swoje produkty aż 5 letnią gwarancję. Tak długa gwarancja zapewnia stabilną i długą pracę bez jakichkolwiek zmartwień o awarię urządzenia. Ponadto wszystkie produkty firmy Victron Energy znane są ze swojej wysokiej bezawaryjności nawet po upływie 5-letniego terminu gwarancyjnego.

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.