Sinus Pro 2000S
Recenzje produktów

Sinus Pro 2000S – przetwornica napięcia 230V z wbudowanym regulatorem ładownia i UPSem

Sinus Pro 2000S- urządzenie wielofunkcyjne   

                Wychodząc naprzeciw współczesnemu konsumentowi który przyzwyczajony jest do smartfonów, wielofunkcyjnych urządzeń, kompensacji wielu funkcji w jednym sprzęcie firma Volt stworzyłam urządzenie które łączy ze sobą przetwornicę 230V, z czystym sinusem na wyjściu, ładowarkę solarną z regulatorem ładownia MPPT oraz UPS wraz z ładowarką sieciową.  Wow robi wrażenie. Sinus Pro 2000S jest właśni takim urządzeniem. Przeanalizujmy więc jego podstawowe funkcję. Wbudowana w tym urządzeniu przetwornica ma moc ciągłą 2000W, jego moc chwilowa to 1400W. Na wyjściu jak podaje producent otrzymujemy czysty sinus więc bez obaw możemy podłączać do niego nie tylko telewizor i komputer ale także lodówkę czy pompę wody. Napięcie wejściowe DC z jakim pracuje przetwornica to 24V. Umieszczony w urządzeniu regulator ładowania pozwala na podłączenie paneli fotowoltaicznych o łącznym prądzie obciążeni równym 30A. Wbudowany moduł MPPT zwiększa szybkość ładowania akumulatorów o około 30%. Ten moduł jest szczególnie pożądany w regulatorach w okresie jesienno-zimowym kiedy dostęp paneli fotowoltaicznych do słońca jest stosunkowo mały. Urządzenie to charakteryzuje się szerokim zakresem napięcia wejściowego wahającym się  od 45Hz do 65Hz przy czym automatycznie wykrywa częstotliwość 50Hz/60Hz. Sinus Pro 2000S posiada pełen zakres zabezpieczeń. W przypadku przeciążenia o 110% do 130% zasilanej odłączne jest w przeciągu 30s. Jeżeli  przeciążenie przekracza 130% obciążenie odłączane jest w trybie natychmiastowym. W najnowszej wersji urządzenia został zastosowany wyłącznik ładowarki  sieciowej, który pozwala na włączanie lub wyłączanie ładowarki sieciowej.

Tryby Pracy Sinus Pro 2000S

                W przetwornicy Sinus Pro S jest możliwość ustawienia trybu jej pracy w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, poniżej opiszę wszystkie jej tryby pracy. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz na którym możemy odczytać jak działa nasz system. W pierwszym trybie bez ustawionego priorytetu pracy, jeżeli moc zainstalowanych modułów fotowoltaicznych jest większa od mocy podłączonego obciążenia, zasilając je panele jednocześnie ładują akumulatory. W momencie gdy moc paneli spadnie i będzie mniejsza od mocy podłączanego obciążenia, na wyjściu zasilacz będzie podawał moc z paneli oraz z akumulatorów.  W trybie drugim z ustawionym priorytetem działania na sieć AC, w ciągu dnia panele fotowoltaiczne ładują akumulatory a obciążenie zasilane jest z sieci AC. W nocy gdy jest całkowity brak napięcia na panelach sieć AC zasila obciążenie oraz ładuję akumulatory. Jeżeli mamy wybrany priorytet sieci AC , a w danym momencie mamy zanik napięcia w sieci to w ciągu dnia obciążanie zasilane jest zarówno z paneli fotowoltaicznych jak i akumulatorów. W nocy na wyjściu zasilacz podaje moc jedynie z akumulatorów. W trybie trzecim z ustawionym priorytetem pracy SOLAR – czyli panele słoneczne, zasilacz konwertuję moc z paneli słonecznych oraz akumulatorów i podaje ją na wyjście by zasilić obciążenie. Jeżeli poziom naładowania akumulatorów spada poniżej 30% poziomu maksymalnego, zasilanie obciążenia zostanie odłączone a panele będą jedynie ładowały akumulatory.

Sinus Pro S – bezpieczeństwo pracy

                Sinus Pro S jest urządzeniem przeznaczonym do użytku w pomieszczeniach. Nie wolno wystawiać go na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego, deszczu, śniegu czy środków chemicznych ponieważ może to prowadzić do jego uszkodzenia. Nie wolno zakrywać otworów wentylacyjnych. Urządzenie w czasie pracy będzie się nagrzewało, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki pracy a tym samym niezawodność zasilana naszego obciążenia należy montować je tak aby zapewnić swobodny obieg powietrza.  Oczywiści przed uruchomieniem urządzenia należy sprawdzić czy wszystkie podłączane do Sinus Pro S przewody są w dobrym stanie, nie uszkodzone i o odpowiednich przekrojach. Żaden z elementów Sinus Pro S nie wymaga konserwacji, dlatego nie zaleca się zdejmowania obudowy, próba jego naprawy może spowodować porażenie prądem albo jego uszkodzenie.

Urządzenia Sinus Pro S firmy Volt są nowoczesnym połączeniem przetwornic, regulatorów ładowania oraz UPS-ów. Zostały stworzone z myślą o użytkownikach korzystających z odnawialnych źródeł energii. Bardzo dobrze spełniają swoje funkcję, wychodząc naprzeciw użytkownikom którzy do swoich zestawów słonecznych chcą podłączyć urządzenia działające na napięciu 230V. Mocno zachęcające w tych urządzeniach jest to że zamiast 3 różnych możemy zastosować jedno do którego bezpośrednio podłączamy panele fotowoltaiczne, akumulatory, siec AC oraz obciążenie. Ustawiamy taki priorytet pracy jaki nas najbardziej interesuje i wszystko działa zupełnie bez obsługowo. Rozwiązanie to wydaję się super wygodne. Ekonomicznie też wychodzimy na plus bo zamiast kupna trzech różnych urządzeń dokonujemy zakupu jednego.

Review overview

Jakość8.5
Wykonanie8
Cena10
8.8

Summary

2 komentarze

  1. Mam problem z takim inwerterem coraz częściej i szybciej wyłączą się i jak chce go od razu uruchomić to się nie da.
    Słychać szybkie bip i mruga wyświetlacz

Napisz komentarz - pojawia się natychmiast.